Adventní věnce pro vánoční atmosféru

Každým rokem se snažíme vyzdobit své domovy, jak jen nejlépe to umíme. Využíváme nejrůznější dekorace k tomu, abychom do svých domovů vnesli atmosféru Vánoc. Ne všichni však holdují dekoracím koupeným, někteří upřednostňují ty vlastnoručně vyrobené.

131159-1100x618.jpg Celá galerie 12 Zdroj: archiv redakce

A právě pro ty, kteří tak činí, máme v našem článku „Vyrobte si vlastnoručně adventní věnec“ návod na jeho přípravu. Při jeho výrobě můžete strávit příjemné odpoledne se svými dětmi, které vám mohou třeba také podle svých sil pomáhat. Budete se tak společně těšit na příchod Štědrého dne již od samého začátku adventu.

Začít můžete například společnou vycházkou do zahrady, kde si nastříháte z jedličky, smrku, tuje nebo jiného vhodného stromu či keře větvičky, které vám poslouží k pokrytí slaměného, drátěného nebo proutěného korpusu věnce.

Nápadů na to, jak by měl adventní věnec vypadat je samozřejmě mnoho, někdo upřednostňuje věnec z přírodnin, na kterém nesmějí chybět šišky, zelené chvojí, sušená nebo celá jablka, ořechy a jmelí nebo kousky větviček cesmíny.

Příjemnou změnou v provedení adventního věnce může být jablečný věnec vyrobený z nasušených jablek nakrájených na tenké plátky, které jsou navlečené ve středech jaderníků na silnější vázací drát. Oba konce drátu je pak nutné ohnout jako háčky a spojit je do kruhu, opětovně i na tyto konce rozhrnout nasušená jablka a doprostřed už pak jen postavit silnější válcovitou svíčku a volné místo mezi jablečným věnečkem a svíčkou vyplnit například skořicí, badyánem a hřebíčkem.

Každý interiér vyžaduje jiný typ aranžmá a důležité je veškeré dekorace v bytě sladit.

Dekoracím ve velkém stylu nejvíce sluší zlatá barva. Klidně využijte i starší dekorace, saténové mašle, zlaté kouličky a podobně, věnujte například jen nákupu svíček větší pozornost a pořiďte pro toto aranžmá opravdu unikátní kousky. O to jednodušší pak můžete zvolit výzdobu samotného věnce.

K adventnímu věnci ve venkovském stylu se bude dobře hodit kostičkovaná mašle, ze dřeva vyřezávané hvězdičky a červené svíčky například na zeleném jedlovém chvojí.

Netradičně pojatý adventní věnec snadno vytvoříme ze staré formy na bábovku, tu vysypeme nasbíranými červenými bobulemi a dovnitř formy vložíme 4 skleněné kalíšky na čajové svíčky, a dílko je hotovo.

Zuzana Bohdalová
Foto: gointl.org, patrickcomerford.com, uvegmadar.freeblog.hu, claredunkle.com, vioceofthetrees.blogspot.com, mirandasscrapsite.blogspot.com, wallpapers-christmas.com, bloesem.blogs.com, modellflugjugend.de, timeanddate.com, junghanswolle.de, sacristies-of-the-world.com

13.11.2014 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist