Aby váš domov rozkvetl

Venku i přes nepřízeň počasí prozrazují květy, že se jaro přehouplo do své druhé poloviny, ale u vás doma pořád vládne zima? Je čas si trochu radosti přinést domů a k tomu nejlépe poslouží vzory a bravy.

49796940358_abdc0b39cb_o-1100x618.jpg Celá galerie 21 Zdroj: Westwing.cz

Vždy platilo a stále platí, že byt zařízený neutrálními barvami a přírodními materiály stárne pomaleji. To ale neznamená, že bychom měli život trávit mezi šedou, bílou či béžovou. Barvy do interiérů vnášejí energii a  náladu. Na rozdíl od u nás prezentovaného skandinávského bydlení, kde je k vidění pouze přírodní dřevo, si severské národy dřevěný nábytek natírají nejrůznějšími barvami. Jejich nejznámější nábytkový obchod je toho důkazem. Když si projdete jejich expozice, uvědomíte si, že většina nábytku je natřená a přírodní jsou hlavně materiály.

Na současnou často přehnanou střídmost reagují i různé styly a nabízejí pravý opak – hýření barev, vzorů a rostlin, například boho či etno styl. I ty odrážejí přírodu ve formě florálních motivů a barev zářivých i zemitých.

Takže ano, barvy i přírodní dekory jsou v kurzu. Záleží jen, jakou formu zvolíte.

Květy nemusí být jen ve váze

Jelikož výrazné barvy a florální tvary mají tendenci se okoukat, je lepší to nepřehánět a případně vsadit na snadno vyměnitelné a lacinější komponenty jako textil, tapety, ale třeba i nádobí. Nebo volit výrazný vzor v neutrálních barvách a naopak.

Volit můžete samozřejmě i trvanlivější formu v podobě grafoskla, panelů T.board či potisk nábytku formou T.overface. Jejich výhodou je, že lze takto aplikovat jakoukoliv fotografii ať vaši, nebo z fotobanky nebo vzor, který si sami navrhnete. Z důvodů výše zmíněného je ale lepší volit jednoduché geometrické vzory.

Džungle doma

Italská firma WallPepper vrhla letos na jaře na trh kolekci plnou divokých vzorů z džungle. Dominujícím vzorem jsou obří detaily listů či květů. Nechybí tlumené barvy či výrazně barevné, které připomínají výukový materiál pro hodiny botaniky.

Jak na útulno

Budeme se opakovat, když připustíme, že tou jsou polštářky, závěsy, prostírání či kusové koberce. Často ale zapomínáme na nádobí. I jeho letošní kolekce se pyšní přírodními motivy a ty nemusí být jen malované, ale servírovat pokrmy můžete na tácu ve tvaru listu monstery.

Jak lépe začít den, když se ještě probouzíte ze spánku, než si pochutnat na snídani servírované v nádobí vesele květinami dekorovaném? Ten vám připomene, nejenže začíná jaro a s ním veškerý život, ale také že začíná nový krásný den.

 

28.5.2021 10:30 | autor: Jana Truksová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist