Aby se zrcadla jen a jen leskla

Bojujete se zamlženými zrcadly, která jsou navíc po odmlžení plná skvrn? Když je budete správně čistit, budou se vám tyto problémy vyhýbat. Je třeba zamířit do drogerie a nakoupit tašky plné čističů nebo naopak stačí obyčejná voda? Tipů je několik, vyberte si ten, co vyhovuje nejlépe vám samotným.

Obyčejný čistič na sklo z obchodu, hadr a noviny. To se osvědčilo autorce tohoto článku a vůbec na tuto kombinaci nedá dopustit. Stačí nejdřív setřít prach z povrchu zrcadla pomocí obyčejné vody nebo čisticího prostředku na okna, a potom zrcadlo vyleštit obyčejnými zmuchlanými novinami.

Velká inspirativní fotogalerie zrcadel

Noviny nebo ocet
Dejte pozor, abyste nezačali novinami leštit zrcadlo, které není pořádně omyté od prachu. Mohli byste jej totiž malými zrnky prachu poškrábat – sice jen nenápadně, ale zato nenávratně. Stejně je to i u oken. Leštění obyčejnými recyklovanými novinami je výborné na jakýkoliv skleněný povrch.

Ale každá hospodyňka má tu svoji zaručenou radu. Někdo leští zrcadlo klasickými přípravky proti prachu, podle jiných vám na zrcadle rozhodně šmouhy nezanechá obyčejný líh. Mezi zaručené babské rady ale patří i suroviny, které máte běžně doma. Tak mrkněte do spíže, určitě je tam máte taky.

Našim babičkám se totiž na zrcadla osvědčila voda s octem. Zbaví jej prachu i vyleští. Pomáhá i citron. Nejenže zbaví skvrn, a to nejen na zrcadle, ale i třeba na pracovní desce nebo kovovém nádobí, ale zároveň i příjemně a svěže provoní celou domácnost.

Zázračná švédská utěrka
Pokud jsou ale na vás tyto rady až příliš ekologické, zkuste švédskou utěrku v kombinaci s obyčejnou vodou, na kterou některé hospodyňky pějí doslova ódy. Ze zkušeností totiž často vyplývá, že pokud na zrcadle ulpí kousek nějaké čisticí chemikálie, má se pak prach na co chytat.

Pokud se vám na zrcadle objevily černé flíčky, ty už bohužel nijak nevyčistíte. Jestli vám skutečně hodně vadí, řešením je v tomto případě rovnou nové zrcadlo. Vrstva stříbra v zrcadle se totiž odhalila a navíc stříbro začalo i oxidovat – to je právě ta černá barva, které se už bohužel nijak nezbavíte.

Martina Gajdošová
Foto: diylife.com, urbantitan.com, worldofstock.com, virginmedia.com, pinkyhasabrain.com, visualphotos.com

4.11.2011 12:28

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist