Aby interiér nevypadal jako skladiště

Při rekonstrukci anebo rovnou při stěhování – to jsou ideální příležitosti, kdy udělat takzvanou generálku v uspořádání nábytku, zařizovacích předmětů, ale i hromady dalších věcí, které se mohou stát, při jejich neustále narůstající kvantitě, dokonce i vaším nepřítelem.

123049-1100x618.jpg Celá galerie 24 Zdroj: archiv redakce

Začněte, jak se říká od podlahy. Ať už se jedná o byt, byteček nebo velký rodinný dům, vždy je důležité vědět, takříkajíc, co kam přijde. Nebojte se kreslit a črtat. Vždy je dobré mít jasno „již na papíře“. Není rozhodně od věci si vytvořit několik možností rozvržení interiérů ve vašem bytě či domě. Následná konzultace s odborníkem, který vám může poradit i další vychytávky rozhodně nikdy neuškodí.

Detailní rozkreslení jednotlivých prostor vám může poskytnout cenné informace. Nicméně návrhy,  které vyberete, nezapomeňte vždy přenést do plánů s přesně stanoveným měřítkem. Teprve až plánek s adekvátními rozměry vám odhalí přesný koncept jednotlivých místností i jejich vzájemnou návaznost a zejména možnosti, jak je zařídit a vybavit nábytkem.

Velká fotogalerie moderních interiérů

Samotné uložení věcí a takzvané skladování by mělo rovněž vycházet ze základní premisy o uspořádání. Nezdráhejte se využít každičký koutek a volný prostor v interiéru pro tyto účely. Na každý pád však vycházejte ze zdravého rozumu, tak, abyste měli vždy jasno v těchto otázkách:

1.   Jaké množství věcí chcete ve svém interiéru uložit?

2.   Mohu tyto věci nějak roztřídit? Například – oblečení na sezónní a aktuální apod.

3.   Jaké typy úložných prostor máte k dispozici

4.   Poskytuje mi interiér domova nějaké možnosti pro případ, že časem ještě nějaké věci k uskladnění přibydou?

Netradiční řešení nejsou na škodu. Proto se nemusíte bát využívat různé systémy úložných boxů – jedná se o klasické kartonové krabice (mohou být však vyrobené i ze dřeva nebo proutí a mnoha dalších materiálů), které disponují zajímavými druhy dekoru a současně poskytují efektivní způsob uložení množství věcí či oděvů. Díky svému klasickému tvaru je navíc můžete skládat volně na sebe anebo lze využít snadných policových systémů, jakožto pořadačů. Asi hlavní zásadou při získávání dodatečných prostor pro skladování je snažit se spojit příjemné s užitečným. Na to byste rozhodně měli vždy myslet a držet se toho.

Lucie Sýkorová

Foto: hometrendesign.com, iidudu.com, cooleflorida.com, interiormatter.com, newhouseofart.com, digicrumbs.com, garpa.com, therightathome.com 

6.1.2014 12:49

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist