…a zkuste to třeba TAKTO

Barevné kombinace dokáži na sebe strhnout pozornost. A je možné vytvářet kombinace vzrušující, klidné a nebo přímo meditativní. A vlastně i obyčejná pohovka, stejně jako např. obyčejný kus oděvu, se může stát něčím výjimečným, pokud ji ve správné barevné kombinaci v tom pravém slova smyslu „rozsvítíme“. K oděvu stačí přidat třeba kravatu či sponu, k pohovce pak např. zajímavý polštář.

118582-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Pomocí barevných kombinací je možné vytvářet různé kreace, ale nic není bez hranic a žádný nástroj není všemocný. I jednoduchá hra s barevnými polštáři má svá pravidla, která je pochopitelně možné porušovat, ale z počátku je možná lépe se jimi řídit. A jsou to pravidla ani ne tak o barvách, jako o materiálech.

Velká fotogalerie malování a barevných stěn

TIP: zkuste se neomezovat ve výběru barev a klidně ať je polštář jako „papoušek“, ale dávejte si pozor, aby nedošlo ke „konfliktu“ materiálu. Nedávejte hrubé materiály ke tvrdým a naopak. Je to stejné, jako s šaty: manšestrové, tedy hrubé sako a hedvábná kravata také není ideální kombinace.

Např. přitahují-li vás např. právě populární hedvábné, tedy lesklé a hladké polštáře (ať už se vzorem či bez něj), pak je bude dobré dávat na stejně materiálově vybavenou pohovku a nebo na pohovku, která má jiný hladký povrch. A TIP k hedvábí? Např. alcantara.

Red.
Foto: designersguild.com

4.5.2009 12:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist