A opět nábytek z palet

Stejně tak, jako existují určité kusy nábytku nebo předměty v našich bytech, se kterými se nedokážeme rozloučit a zbavit se jich při žádné příležitosti, tak existují předměty, které jsou neustálým zdrojem naší inspirace a kdykoli se na ně podíváme, jsme schopni vymyslet další a další věci, které by se z nich daly vyrobit. A právě do této kategorie předmětů spadají i palety. Jsou neustálým zdrojem inspirace pro výrobu nových nábytkových kusů a kousků.

123722-1100x618.jpg Celá galerie 25 Zdroj: archiv redakce

V naší redakci jsme se tomuto tématu věnovali již mnohokrát a zájem čtenářů nám napovídá, že bychom měli přinést další nápady na realizaci paletového nábytku nebo doplňků do bytu, které využívají jako základ své konstrukce právě palety.

V článcích „Nábytek z palet“, „Sedačka z palet – inspirace pro vás“, „Nábytek z dřevěných palet vás totálně dostane“ nebo „Co vás zajímá: Nábytek z palet“ jsme mnohokrát zmiňovali stoupající tendenci v oblibě paletového nábytku a ukázali snad všechny možnosti, které vlastnoruční výroba může v tomto směru nabídnout. Některé kusy se samozřejmě dají zakoupit již hotové a vy je můžete rovnou začít doma používat anebo si je nejdříve nabarvit tak, aby ladily s vašim interiérem.

Řadíme je ale spíše do skupiny výrobků, které jsou označovány jako DIY (Do It Yourself) aneb Udělej si sám. A dnes bychom vám kromě obvyklých nápadů na to, jak vyrobit, stolek, sedačku, postel, lehátko nebo křeslo chtěli přinést inspirace na jeden z menších kousků. Nejedná se ani o stojan na kolo, lustr nebo konferenční stolek, ale o poličku. Řeknete si možná, že polička je tím nejjednodušším, ale jak můžete vidět v naší fotogalerii u článku, může to být zároveň velmi flexibilní doplněk, a to nejen ve vašem bytě. Hodit se může jak v dílně, jako malá nářaďovna, na zahradě, jako místo pro odložení drobnějších věcí jako jsou nůžky, rukavice, provaz, zámky, dále v interiéru v kterékoli místnosti, na chodbě může nahradit menší botník, zkrátka možností, kde takovou poličku z palet využít je opravdu mnoho.

K výrobě poličky z palet lze využít jak paletu novou, tak zbytek z palet, který vám zůstal po předchozím DIY projektu. Nejdříve byste měli znát účel, ke kterému bude polička využita a naplánovat místo, kam bude určena. Ať už budete vytvářet poličku na dekorace, rámečky s fotkami, malou fotogalerii na zeď nebo spíše přenosnou poličku do dílny či zahrady, každá bude mít jiné rozměry, jiné rozvržení jednotlivých nosných ploch a každá jinou zátěž.

Další věcí, na kterou byste měli myslet, je to, že polička z palet by neměla být v interiéru vašeho bytu jedinou věcí, vyrobenou z palet.  Vždy totiž lépe vypadá, pokud je takovému záměru interiér přizpůsoben a jsou v něm alespoň 2 věci, které jsou vyrobené z palet. Tak bude vaše úsilí korunováno jasnou myšlenkou, že šlo o záměr a nikoli z nouze ctnost.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: decoist.com

21.7.2014 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist