8 tipů, jak ochránit dům před zloději, když odjíždíte na dovolenou

Zvláště v dnešní době se zabezpečení domu nevyplatí podcenit. Pokud nechcete, aby se váš domov stal terčem zlodějů, chraňte ho pomocí zabezpečovacích systémů. Na základní prvky zabezpečení se můžete podívat v tomto článku.

1. Bezpečnostní dveře jsou základ

Vstupní dveře platí za to nejdůležitější v zabezpečení domu. Při výběru bezpečnostních dveří je třeba dbát na jejich třídu, kterých je celkem šest. Pro běžnou domácnost se doporučuje minimálně třetí třída a vyšší, která je dostatečnou překážkou pro zloděje a plní i požadavky všech pojišťoven.

Bezpečnostních tříd je celkem šest:

  • RC1 (k zabezpečení méně rizikových objektů)
  • RC2 (k zabezpečení méně rizikových objektů)
  • RC3 (odolávají méně zkušeným zlodějům)
  • RC4 (k zabezpečení rizikových objektů)
  • RC5 (vysoký stupeň ochrany, kvality trezoru)
  • RC6 (vysoký stupeň ochrany, kvality trezoru)

2. V první řadě prevence

Tento článek se bude věnovat především mechanickému zabezpečení, mějte ovšem na paměti, že prevence je vždy naprostým základem, který nic nestojí.

Před odchodem se proto vždy ujistěte, že jste dobře zavřeli všechna okna a dveře, v delší nepřítomnosti požádejte sousedy o kontrolu a nikam veřejně nepište o vašem odjezdu na případnou dovolenou.

3. I mříže mohou být elegantní

Mříže patří mezi tradiční způsob ochrany oken, kterými vede druhá nejčastější cesta zlodějů do domu. Dnes již rozhodně neplatí, že mříže okna hyzdí, naopak narazíte na tak elegantní typy, které okna spíše ozdobí.

4. Fólie do oken jako alternativa

I přes velký výběr elegantních mříží se jedná o doplněk, který ne každému vyhovuje. Pokud se s mřížemi cítíte jako ve vězení, vhodnou alternativou pro vás budou bezpečnostní fólie do oken. Fólie jsou vhodné pro všechny typy a velikosti oken. Pokud máte netradiční okna, ať už tvarem či rozměry, je možné fólie udělat na zakázku. V takovém případě je dobré kontaktovat vašeho výrobce oken, zda fólie neprodává a nemůže je pro vaše okna vyrobit. Tento problém nastává především u plastových oken u starších staveb, kde se s bezpečnostní fólií příliš nepočítá.

Instalací fólie se zpevní celá prosklená plocha, která lépe odolá pokusům o rozbití i tlakovým vlnám. Velkou výhodou bezpečnostní fólie je především fakt, že nijak nenaruší vzhled domu a zároveň výrazně zvyšuje zabezpečení objektu. Kvalitní fólii na okně nepoznáte, a i její světelná prostupnost bude přesahovat 90 %.

Tip: Ochranných fólií existuje celá řada od základních bezpečnostních po speciální a na zakázku. Pro lepší orientaci si přečtěte článek Fólie na okna – jaký typ vybrat.

5. Žaluzie a rolety nejen proti slunci

Venkovní žaluzie a rolety nemusí být pouze ochranou proti slunci, ale i perfektní protihlukovou a tepelnou izolací. Stejně tak poslouží jako vítaná a efektivní ochrana před zloději, jelikož představují další překážku k překonání.

6. Venkovní i vnitřní kamery

Kamerové systémy se sice používají především v komerčních objektech, jejich využití je ovšem stejně efektivní v soukromém domě.

Monitorovat pomocí kamer lze jak vnější prostory v okolí domu, tak i vnitřní prostor, takže můžete mít dokonalý přehled, co se v okolí i uvnitř vašeho domu děje. Bezpečnostní kamerové systémy mohou využít různé typy kamer – pevné, otočné, interiérové, exteriérové, s nočním přísvitem, či s přiblížením. Obraz z kamer se navíc zaznamenává na nahrávací zařízení, které se dá u nejmodernějších systémů sledovat i online, např. na mobilním telefonu, tabletu, počítači nebo v televizi.

7. Videotelefony

Pokud vyměníte klasický telefon s “bzučákem” za videotelefon, budete mít dokonalý přehled o tom, koho do objektu pouštíte. V dnešní době se navíc nejedná o velkou investici, takže se výměna telefonu za moderní videotelefon vyplatí.

8. Dobré pojištění vás zachrání

Pojištění domácnosti rozhodně nepodceňujte. Kvalitní pojistná smlouva by vždy měla jít ruku v ruce s dobrým zabezpečením a v případě návštěvy zlodějů bude právě tím, co v závěru nejvíce oceníte.

8.12.2017 12:57 | autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist