7 triků pro lepší prodej vašeho domu – co vám v realitce neřeknou

Uvažujete o prodeji domu anebo jste to už zkusili a potenciální kupující se ne a ne rozhodnout? Máme pro vás pár triků, které znásobí vaši šanci na trhu s realitami.

128455-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Důležité, pro úspěšný prodej domu, je spojení příjemného prostředí s neopakovatelnou atmosférou. Interiér a nejen ten, musí být esteticky přitažlivý pro případného zájemce a vzbuzovat v něm pocit, že už nikdy nechce odejít.

1) Nahoďte udičku

Před tím než zákazník vkročí do vašeho domu, prohlédne si ho zvenčí a pomalu začíná počítat a vytvářet si názor na výhodnost koupě. Pokud má dům opadanou omítku a vy už do její opravy nechcete investovat, nevadí. Zaměřte se na to, co upravit a zkrášlit jde. Nakupte květiny rostoucí v barevných trsech v nádobách a rozestavte je okolo vchodu. Posekejte trávník a zastříhněte keře. Zameťte cestičky, odkliďte nářadí a očistěte okenní parapety, které také vyzdobte květinami.

2) Prodyšný prostor

Rozhlédněte se okolo sebe a uvědomte si, kolik nábytku si budete brát do nového domova. Pokud je místo nábytkem zahlceno, nevynikne ani krása prostoru ani prostor sám. Rozmyslete si, zda nenajmout skladovací jednotku, kam můžete některé kusy uskladnit. Stěhování pak bude pro vás i jednodušší. V každém případě jde o to, aby se kupující cítil příjemně a uvolněně. Atmosféru můžete dotvořit vonnými svíčkami, ale pozor na agresívní vůně. Kupující může být alergik a je velmi pravděpodobné, že by si v záchvatu kýchání nestihl dům prohlédnout.

3) Čistota a pořádek

Bývá časté, že během týdně zběžně poklidíte a o víkendu doděláte to, co jste nestihli v týdnu. Čas, který věnujete úklidu před návštěvou kupujícího nemusí být o mnoho delší, jen je důležité myslet na detaily, okna, rohy  a méně dostupná místa. Pomyslete, co by vás zajímalo, kdyby vy jste byli tím kupujícím. Je běžné, že to co nám v našem obydlí nevadí, u jiných se na to přímo zaměřujeme.

4) Prosvětlit

Aby byl prostor dobře vidět, je důležité mít maximální přístup světla. I s ním si však můžete hrát a tvořit atmosféru. Rozsviťte lampičky, zapalte svíčky (jen pár – není to romantické dostaveníčko), nechte proudit denní světlo. Máte-li zajímavé květiny v nádobách nebo ornamentální vázy, umístěte zdroj světla těsně za ně. Světlo nebude bodat do očí, ale vytvoří pohodovou atmosféru.

5) Barevné tóny

Projděte dům a zjistěte, kolik barev se objevuje na povlečení, kobercích, závěsech a nábytku. Snažte se ho sladit do několika tónů nebo do barevné palety odstínů barvy jedné. Kupující bude vnímat dům jako celek.

6) Odstraňte osobní věci

Kupující bude ostřížím zrakem procházet celý dům, vaše osobní věci by neměly být všude na očích. Fotografie z dovolené, kde nejste oblečeni nebo spodní prádlo apod. byste měli uklidit.

7) Večerní prohlídka

Pokud opravdu chcete prodat dům, měli byste být připraveni i na možnost večerní prohlídky. Mnoho lidí přes den nemá čas a stejně tak vy si možná nemůžete brát v práci volno, kdykoliv vám nějaký zájemce zavolá.

Při prodeji domu je nutné  stále zůstat pozitivní.  Usmívat se a zájemce srdečně vítat. Občas je to těžší, protože ne všichni jsou příjemní. Udělejte přátelský krok kupředu tím, že nabídnete čaj nebo kávu, sušenky nebo jiné občerstvení. Pokud se zájemce bude cítit příjemně, budete si moci spolu přátelsky pohovořit o výhodách domu a o jeho zajímavostech a tím ho ke koupi přesvědčit. Mnoho z těchto bodů se dá využít i při prodeji bytu.

Může se ale také stát, že když si dům či byt opravdu pořádně uklidíte, vše vyladíte a vytvoříte si v něm opravdu příjemnou domácí atmosféru, nakonec se vám z něho ani nebude chtít.

Sabrina Harisová
Foto: hq.blueridgeenterprise.com, sanpada.com, 5starcleaningpros.com

29.9.2010 1:43

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist