7 rostlin do interiéru, které to přežijí

Líbí se vám interiér vyzdobený živými květinami, ale ještě žádná vaši láskyplnou péči nepřežila? Nevěšte hlavu. Máme pro vás seznam rostlin, které to tentokrát určitě přežijí.

128406-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Živá květina má tu moc povznést design interiéru, nebo ho svými květy barevně doladit. Pokud jste ale touhu po živé rostlině vzdali a vybíráte její umělou alternativu, zadržte. Ještě není vše ztraceno. Jestliže se přinutíte květiny z našeho seznamu  alespoň občas zalít, tak se brzy bude váš interiér pyšnit  živými rostlinami s krásně zelenými listy.

Pilea

Květina, která má malé, na omak voskovité lístky, je velmi nenáročná na péči a pokud ji dáte blíže světlu, bude neustále zelená. Zalévá se jednou týdně.

Haworthia

Rostlině připomínající kaktus se daří v písčitokamenité půdě, v běžné zemině hrozí uhnívání kořenů. Na podzim ji občas mlžte a v zimě zalijte jen jednou za měsíc. Což zní dobře, že?

Fíkovník pryžodárný (Ficus elastica)

Zalévá se jednou týdně ( a jen pokud je substrát suchý) a má rád světlé místnosti.

Velká inspirativní galerie rostlin

Tchýnin jazyk

Rostlina, která  patří mezi nezničitelné, je ale také bohužel velmi jedovatá. Nehodí se do místností s volně se pohybujícími zvířaty. Zalévá se jednou za tři týdny.

Pepřinec

Je charakteristický svými masitými listy, které se lesknou. Zalévá se jednou za 7 – 9 dní  a můžete ho mít i v tmavším koutě.

Fitónie

Plazivá rostlina s žilnatými listy. Nejvhodnější čas k zálivce poznáte podle toho, že listy poklesnou.

Plyšová rostlina (Kalanchoe tomentosa)

Zalévá se jednou za dva až tři týdny a  může být i na přímém slunci.

Květiny do interiéru patří a pokud si vyberete ty správné, jejichž péče vám nezabere mnoho času, můžete si jejich zelené krásy užívat i vy.
Sabrina Harisová
Foto: sedumphotos.net, faculty.ucc.edu

16.9.2010 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist