60 x dřevěné pracovní desky v současných kuchyních

Tak, jak se mění požadavky uživatelů na nejrůznější předměty v domácnosti, procházejí proměnou i pracovní desky v kuchyních. Zajímavý a poutavý povrch pro tato místa může podle každého z nás vypadat jinak.

Někdo zvolí tradiční materiál jako je například mramor, nebo kámen, další si vyberou spíše z modernějších materiálů jakými je například sklo anebo Corian. V poslední době jdou však stále více do módy materiály ukazující návrat k přírodě, který v tomto případě jednoznačně symbolizuje dřevo.

Přírodní dřevěné textury jsou úžasné, vypadají krásně a navíc se zde přímo nabízí možnost, že byste si mohli takovou dřevěnou kuchyňskou pracovní desku vyrobit sami podle svých vlastních představ.

Všude, kde se dřevo objeví, tam přináší do prostoru teplo a pohodu, a to platí zejména o kuchyních. Mnozí z vás sice jistě namítnou, že to není příliš praktický materiál právě do těchto prostor, nicméně existuje mnoho způsobů úprav dřeva tak, aby se stalo odolné a trvanlivé. Proto neváhejte a dřevo využijte na všech místech, kde se vám jen zlíbí.

Dřevo v interiéru díky úpravám nemusí vysychat, díky impregnaci a lakování si zachová dlouho svůj tvar a lze jej tedy využít i jako kuchyňskou pracovní linku položenou na kuchyňském ostrůvku anebo na kuchyňské lince. Dřevěná deska v kuchyni, to je skvělý nápad, vytváří útulné prostředí pro celou rodinu, pokud se všichni členové scházejí právě u ní ke společnému jídlu. Zcela běžně se dřevěné kuchyňské desky ukládají na již hotové desky betonové. Pokud budete vybírat mezi různými druhy dřeva, jistě se vám podaří najít i takové, které barvou a strukturou bude nejvíce odpovídat ostatnímu vybavení vaší kuchyně.

A nyní zbývá už jen jedno, prohlédnout si bohatou fotogalerii u článku a vybrat si model dřevěné kuchyňské desky, která by se hodila a líbila právě vám.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: digsdigs.com

21.5.2015 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist