6 věcí, které byste měli udělat před příchodem podzimu

Příchod podzimu a začátek nového školního roku je ten správný čas na uspořádání věcí v domácnosti. Pokud nevíte, kde začít, poradíme vám 6 věcí, které byste měli udělat před příchodem podzimu.

128334-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Uspořádejte si svou domácí kancelář

Inspirujte se vašimi dětmi, které se připravují na nový školní rok, dělají si ve svých pokojích pořádek a místo na nové knihy a sešity. Máte-li na stole, po kapsách a taškách, hromadu papírů a vizitek, udělejte si kávu a v klidu roztřiďte co je pro vás aktuální a co ne. Důležité vizitky patří do vizitkovníku, kde je podle abecedního pořadí hravě najdete. Papíry vložte do pořadačů nebo desek. Vyhoďte i pera, která vypadají hezky, ale už nepíší a napište si, co si z papírenských potřeb musíte potřebujete koupit.

Dětský pokoj

Máte-li doma malého školáka, připravte jeho pokoj na školní rok. Některé hračky uložte do barevných kontejnerů a připravte místo pro školní potřeby. Pokud je vaše ratolest prvňáček, pořiďte do dětského pokoje správný pracovní stůl a židli, nejlépe takové, které s vaším dítětem „porostou“ celou základní školu.

Velká fotogalerie podzimní inspirace jen pro Vás!

Průvan ve skříni

Ač nás doufejme čeká ještě pár teplých a slunečných dní, většinu letního oblečení a obuvi již můžeme uložit do krabic a úložných pouzder. Naopak z nich můžeme vyndat zimní bundy, kabáty a svetry a u nich si nechat opravit zipy, zašít kapsy, nezapomeňte si  podrazit boty a opravit podpatky. Věci, o kterých jste si jisti tím, že je již tuto sezónu, ani jinou, nosit nebudete, vyhoďte, nebo věnujte na charitu.

Okna

Nejlepší čas na opravu, nátěry či nová těsnění oken, je právě teď. Nezapomeňte, že dobrým těsněním ušetříte za spotřebu tepla. Špatným těsněním oken naopak umožňujete, aby vlhkost z častých dešťů pronikala do vašeho domova, popřípadě ničila rámy oken.

Bezpečnostní kontrola

Máte-li v domácnosti detektory kouře, ujistěte se, že správně fungují. Pokud topíte plynem, nechte si vyčistit komín, zkontrolovat plynový kotel a jestliže používáte k topení vafky, zavolejte plynaře, aby zkontroloval jejich správnou funkčnost.

Ukliďte si garáž

Příchod podzimu je ten nejlepší čas na úklid garáže. Není ani příliš teplo nebo chladno na to, nechat garážové dveře otevřené a věci si v klidu vynosit ven. Poházené kabely stočte a svažte, poličky otřete a garáž zameťte. Patříte-li mezi kutily, kteří vlastní nádobky plné šroubků, matiček a nářadí, pořiďte si průhledné krabičky nebo nádoby, kde okamžitě uvidíte, kde je uskladněné to, co hledáte. Nářadí, které často používáte, pověšte na zeď. Velké sezónní věci vložte do krabic, které pečlivě popište. Usnadníte si tak hledání.

Možná nebudete mít čas na všechny položky našeho seznamu, ale neopomeňte bod číslo pět. Kontrola plynových a elektronických zařízení je velmi důležitá pro vaši bezpečnost a zdraví.

Sabrina Harisová
Foto: stilleandsons.com, hm-raumheizer.de, julieannejones.com

30.8.2010 10:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist