50 x obývací pokoje v country stylu

Venkov – slovo, které zní jedněm lahodně a spojují si ho s příjemným přírodním prostředím, kde je blízko do lesa, k potoku či rybníku a druhým se vybaví klidné bydlení stranou velkoměstského ruchu. Ať tak či onak, blízko k přírodě má i samotný country, čili venkovský styl.

130873-1100x618.jpg Celá galerie 51 Zdroj: archiv redakce

Co vše zahrnuje pojem country styl

V pojmu „country styl obývacího pokoje“ nacházíme opravdu velké množství námětů, jak obývací pokoj zařídit a přitom dodržet venkovský čili country styl. Najdeme zde obývací pokoje s krbem na dřevo, neutrální obývací pokoje s kamennou podlahou, rustikální obývací pokoje s kamenným krbem, obývací pokoje vyladěné do hněda, zelena anebo do barvy tartanu, obýváky s přájemným posezením v okenním výklenku, nebo obývací pokoje s přiznanými dřevěnými trámy. Výčet není zdaleka úplný, jedná se spíše o inspirativní náhled „pod pokličku“ venkovsky laděných bytů a domů.

Jak bývají county obývací pokoje vybaveny

Někteří z nás si okamžitě vybaví kostkované křeslo stojící v rohu místnosti s přehozeným plédem zemité barvy, jiným neunikne paroží jako trofej z posledního honu zavešené nad krbem. Dalším prvkem, který upoutá spíše všechny ženy jsou květiny, ať už stojí na konferenčním stolku ve váze anebo jsou pouhým tiskem na textiliích využitých v pokoji či malbou na stěnách.

Barevné ladění

Kdo myslí, že venkovské obývací pokoje jsou potemnělé a fádní, velice se mýlí. Barevnost a pestrost jim určitě nechybí, je to jen otázka osobního vkusu, jaké barvy v místnosti majitelé upřednostní. Najdeme zde i velmi zdařilé kombinace na šedé barevné varianty. Hnědé zemité tóny jsou klasika a nechybí tu ani květinové motivy v jásavých barvách. Žádnou výjimkou nejsou ani obývací pokoje vyladěné v námořnickém stylu, jemná broskvová, ale i temná tartanová barva jen rozšiřují paletu barevnosti country obývacích pokojů.

Budiž vám inspirací naše dnešní fotogalerie u článku zahrnující 50 krásných, nevšedních i tradičních obývacích pokojů zařízených v country stylu.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: housetohome.com, countryliving.com

25.9.2014 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist