50 x kamenný koupelnový design

Poté, co jsme si nedávno v jednom z našich článků posvítili na koupelny ve dřevě, dnes se budeme věnovat koupelnám zahaleným do podstatně chladnějšího a tvrdšího materiálu. Dnes jsme se zaměřili na koupelny z kamene, a to v jeho nejrůznějších podobách.

123026-1100x618.jpg Celá galerie 50 Zdroj: archiv redakce

Těžko si kdo dovede představit chladnější materiál pro koupelnu než je hrubý kámen. Ale je to zároveň i přirozený materiál šetrný k životnímu prostředí, vypadá moderně a luxusně zároveň. Kámen je navíc materiál s dlouhou životností a snadno k získání.

Existuje mnoho způsobů jak ho v koupelně aplikovat. Může z něj být okouzlující dekorace na podlaze, skvěle vypadající obložení stěn anebo vyvýšený stupeň pod vanou.

Kamenné vany vypadají přímo úžasně a stejně tak i umyvadla. Hrubý kámen vytváří rustikální atmosféru s přírodním nádechem. Zvláště dobře vynikne elegance kamene jako materiálu, je-li kombinován se dřevem.

Oblázková mozaika skýtá možnost jisté seberealizace, a pokud si na ni troufnete a dílo se vám podaří, bude vaši práci obdivovat nejen rodina, ale i přátelé, a to už rozhodně stojí za to.

Další variantou jsou obkladové desky z umělého kamene, vypadají skvěle a jsou doslova k nerozeznání od kamene přírodního. I přiznané cihly dokážou vytvořit v koupelně neopakovatelnou atmosféru. Broušený kámen, břidlice, žula, cihly, mramor, vše je v koupelně dovoleno.

Nezapomeňte ani na exteriér, máte-li zahradní sprchu, kámen se v ní bude přímo skvěle vyjímat. Stejně tak není přirozenějšího materiálu pro výstavbu koupacího zahradního jezírka, než je kámen.

Problematice koupelen, kde byly využity přírodní materiály, jsme se věnovali již dříve v našem článku s názvem „Kouzelné rustikální koupelny – vévodí dřevo a kámen. Nezapomeňte na něj.  

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: digsdigs.com, liftupthyneighbor.com, interiorclip.com, pinterest.com

26.2.2014 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist