50 x inspirováno abecedou

Potisk se vzorem písma pronikl do našich interiérů takřka nenápadně, ale přesvědčivě se v nich zabydlel. Už dávno vzory písma nenacházíme jen na módních doplňcích, ale také na tapetách, dlažbě, nábytku a bytovém textilu.

123160-1100x618.jpg Celá galerie 50 Zdroj: archiv redakce

Velmi zajímavě v interiéru působí fototapety s digitálním potiskem ve vzoru nejrůznějšího typu písma. Nejideálnějším místem pro jejich umístění bude pracovna nebo studentský pokoj. Neumisťujeme je však na všechny stěny, ale nejlépe jen na jednu anebo na část jedné stěny ve svislém širokém pruhu.

Také na podlahu lze umístit dlažbu v písmovém designu. Co se jednotlivých potisků se vzorem abecedy, nebo písma týče, nejlépe vždy vynikne potisk černého písma na bílé ploše případně obráceně bílého písma na černé ploše. Pestré nebo barevné tisky s motivem abecedy se využívají minimálně.

Barevná písmenka, ať už ve formě obrázků v rámečcích, výšivek například na polštářích nebo přehozu v patchworkovém provedení jsou ideální dekorací do dětských pokojů. Děti mající písmenka neustále před očima se je jistě velmi snadno naučí poznávat.

Abecedu a její jednotlivé části ale skvěle využijí v interiéru i dospělí. Skvělou volbou je například netradiční knihovna vyvedená z ohýbaného materiálu ve tvaru písmen ad začátku až dokonce vyplněná oblíbenými knihami.

Hrníčky s písmenky, nástěnná dekorace ve tvaru určitých písmen, například našich monogramů, to vše jsou nápady dobře uplatnitelné takřka v každém interiéru. Pro dekoraci svého bytu můžete zakoupit například stolek z průhledného akrylu s potiskem černého písma, časopisy můžete ukládat do stojanu taktéž v podobě novinového tisku. Vaši pohovku jistě skvěle doplní polštáře s potiskem různých typů písma.

Podobnou inspiraci pro interiérovou výzdobu se stejným námětem jsme vám přinesli již dříve v několika našich článcích, například: „Inspirováno jablky – podzimní dekorace“ anebo „dekor inspirovaný motýly – romantika a krása v jednom“. Nechejte se inspirovat i vy.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: ghoofie.com, home-designing.com, doodler´srevue.tumblr.com, creativehomeidea.com, syahdiar.org, houzz.com, rathaus.de, creativehomeidea.com, iondecorating.com, nidahspa.com, tammyyyyyy.blogspot.com, fontcrafts.com, okaygreat.com, trendspotting.com.au, ffffound.com, welcometohr.com, interiordesignpro.org, remodelaholic.com, swiftsorchids.com, creativhomeidea.com, poshtots.com, paseoner.com, jocundist.com, squee.it, gallery4home.blogspot.com, bucketfeed.com, letsdesignhome.com, webdesignerdepot.com, linencupboard.com, uberinspiration.com, aboutdoors.ru, sewdaily.com, designcollector.net, squarestate.net, beinteriordecorator.com, alannavanagh.blogspot.com, specingraph.com, tonlok.com, b3-bond.com, remodelista.com, thetranscontinentalaffair.blogspot.com, micasa.ca, arthur-and-martha.com, aldovega.com, interiordesignphotos.co.uk, portelizabeth.olx.co.za

27.11.2013 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist