50 skvělých tipů, kam ukládat v koupelně ručníky

Uspořádání každé koupelny bez ohledu na její velikost musí být vždy praktické a přehledné. Ručníky v koupelně často zabírají poměrně dost místa a to může být nevyhovující.

still-life_collage_vanity_unit_2-1100x618.jpg Celá galerie 50 Zdroj: Molteni

Jako velmi praktické a pohodlné se naopak ukazuje skladování ručníků v nejrůznějších boxech. Můžete je do nich srolovat jeden vedle druhého, zasunout do poliček anebo naskládat do boxů, které umístíte přímo na zemi. Na boxy s ručníky můžete dát rukojeti, aby jejich přemisťování bylo snazší. A pokud potřebujete ušetřit v koupelně místo právě na podlaze, pověste boxy na věšáky, anebo je zasuňte do štelářů, skříněk pod umyvadla anebo na poličky.

Věšáky a odkládací místa na ručníky mohou mít také podobu stojanů na láhve vína. Můžete je stohovat na sebe, podle potřeby přemisťovat a dát si je zkrátka vždy tam, odkud pro vás budou čisté ručníky snadno dosažitelné.

V koupelně se ukázaly být velmi funkční také nejrůznější výklenky. Jsou to vlastně otevřené úložné prostory ve zdech. Obvykle jsou zbudovány v několika úrovních a jsou skvělé na ukládání ručníků nebo kosmetických přípravků. Výklenky však mohou být i uzavíratelné, opatřené někdy průhlednými jindy poloprůhlednými dvířky.

Vzhledem k tomu, že je dobré mít ručníky opravdu vždy v koupelně po ruce, můžete si do té vaší zvolit například regálový systém. Některé regály se stejně dobře hodí jako knihovny do ložnic či obývacích pokojů, stejně tak i do koupelen. Toto řešení je obvykle vhodnější pro prostředí, kde máte více místa.

Takzvaný mrtvý prostor bývá obvykle pod umyvadlem. Ten však můžete s trochou kreativity a dobrým nápadem také hbitě přeměnit na skvělý úložný prostor pro vaše ručníky. Místo pod umyvadlem pak lze skrýt pod menší koupelnový závěs.

Tipy na úložné prostory v malé koupelně“ a „Praktická i půvabná odkládací místa v koupelnách“ to jsou dva články, které vám nabídnou jistě mnoho dalšího inspirativního materiálu pro vaši koupelnu.

Zuzana Bohdalová
Foto: homedit.com, apartmenttherapy.com, little-inspirations.blogspot.com, ghoofie.com, hgtv.com,  makinglemonadeblog.com, turkishtowelcompany.com, use.com, nicespace.me, decoist.com, factorydirectcraft.com, ambienceimages.co.uk, ciiwa.com, ameblo.jp, huckabacktowels.com

8.7.2015 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist