5 výhod okenních rolet

Máte dojem, že rolety už nejsou in a navíc v interiéru nemohou hrát žádnou pozitivní designovou roli? Pokusíme se vás přesvědčit o opaku. Nejedná se totiž pouze o prostředek na stínění, ale mají i další využití a funkce. Které to jsou? Přečtěte si, jak se dají látkové rolety stylově zakomponovat do interiéru.

3a29673098585_89dc82162d_o-1100x618.jpg Celá galerie 20 Zdroj: Velux

1. Chrání před sluncem

Už teď, na jaře, ale hlavně pak v teplých letních měsících určitě oceníte naprosté odstínění místností. Díky roletám nebude k vám domů svítit slunce a v bytě nebudete mít tedy tak velké vedro. Přitom jsou látkové rolety v oknech velmi elegantním řešením. Navíc jsou prodyšné a umožňují tak zabránění dopadu slunečních paprsků do místnosti, aniž byste museli celý dům uzavřít a utěsnit.

2. Stylový interiérový doplněk

Výběr z velkého množství vzorů a barev látek vám umožní získat v podobě látkových rolet zároveň velmi stylové interiérové doplňky. Vhodnou volbou konzole, barvy a materiálu v kombinaci se spodními lištami můžete dosáhnout velmi efektního detailu, který příjemně přispěje k pohodové atmosféře u vás doma.

3. Úplná tma, když je potřeba

Rolety typu black-out  zajišťují naprosté zatemnění a vytvoření úplné tmy. To se často hodí v místnostech, kde by denní světlo mohlo negativně ovlivnit například potraviny nebo jiné choulostivé věci. Oceníte to ale také například v ložnici. Naprosté tmy dosáhnete se speciálním zatemňovacím systémem, který brání pronikání paprsků světla i kolem okrajů rolety a u parapetu.

4. Řešení pro střešní okna

Látkové rolety do oken se vyrábějí i v provedení určeném na střešní okna. Hodí se na zastínění světlíků a šikmých střešních oken díky speciálnímu kazetovému systému s vodicími lištami, který zajišťuje, že rolety drží na svém místě a nevisí dolů.

5. Jednoduché automatické ovládání

Jste-li příznivci moderních systémů nebo se vám prostě nechce ztrácet čas mechanickým ovládáním, můžete dát zelenou motorickému pohonu. Ten funguje na baterie a pružinový systém, a není proto nutné provádět dodatečné stavební zásahy. Většinou nebývá nijak energeticky náročný a baterie vydrží až pět let.

Rolety pak můžete ovládat pomocí dálkového ovladače nebo nástěnného vypínače. Motor na ovládání je velmi tichý a celé provedení je velmi kompaktní a nenarušuje celkový vizuální dojem.

25.3.2019 5:30 | autor: Ivana Kukalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist