5 tipů na snadné vánoční dekorace

Vánoční stromek bývá během svátků ve většině domácností po celém světě vrcholem slavnostní vánoční výzdoby. Jenomže pro dokonalou vánoční atmosféru v celém domě, či bytě vám pouhé nazdobení stromku zkrátka nestačí. To pravé vánoční kouzlo dokáže navodit jen vánoční aranžmá pomocí dekorací. Máme pro vás 5 tipů na snadnou a zároveň originální vánoční výzdobu.

112954-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Na vrchních příčkách pomyslného žebříčku popularity mezi dekorativními prvky vánočních svátků se neustále drží klasické kouličky a zvonky. Dále jsou pak pro sváteční výzdobu často používány pentle a stuhy různých vzorů a slavnostních barev a honosné, viktoriánské ozdoby doplněné o korálky a třpytivé ornamenty. Existuje však i mnoho jiných, daleko originálnějších a přesto snadných způsobů, jak vyzrát na vánoční aranžmá.

Nepřehlédněte – Velká galerie vánočních dekorací


1. Plyšová pomoc

Nakupte, nebo si od svých ratolestí vypůjčte minimálně 3 plyšové medvídky. Zvířátka pak posaďte vedle sebe a oblékněte je do šatiček v barvách vaší výzdoby. Například do stříbrných vestiček. Pokud nepatříte mezi „šicí“ typy, bohatě postačí uvázat medvídkům kolem krku mašli ve zmíněné barvě dekorací. Nakonec medvídky posaďte na stůl, nebo třeba do rohu u dveří, kde je můžete seřadit i podle velikosti.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie dekorací

2. Postačí zbytky balicího papíru a prázdné krabice
Pokud vám zbyl ještě nějaký balicí papír, stačí jej šikovně zmuchlat do koulí a ovázat stuhou, nebo zkuste různě velké krabice a krabičky všech tvarů a velikostí, které doma najdete, zabalit jako dárky. Potom je už jen různě rozmístěte po celém domě a máte dekoraci jedna báseň.3. Rozbité kouličky a zbytky stužek

Občas se stane, že nějaká ta koulička ze stromku upadne, nebo se při zdobení rozbije. I ta se však dá použít. Stačí, když střepy z barevných ozdob na stromek nasypete do skleněné číše a mezi ně umístíte jednu, či dvě celé ozdůbky (podle velikosti číše). Pak už jen stačí nádobku ovázat zbytkem pentle, která vám zbyla z balení dárků.

4. Zpátky do školky
Jistě si pamatujete, jak jste, coby malá dítka ve školkách vyráběli vánoční dekorace z papíru. Teď jste už zručnější a můžete si s tím víc vyhrát. Zkuste třeba vystříhat z bílého, několikrát přeloženého papíru kouzelné tvary sněhových vloček. Dekorace pak stačí nalepit průhlednou izolepou na okno, a je to!


5. Zázraky z látky
Opět využijte vaši šikovnost a nůžky. Sežeňte si různé druhy silnějších látek v barvách Vánoc a začněte vystřihovat – bohatě postačí snadné motivy, jako například hvězdy, kometky, vločky a stromečky. Pokud se na to cítíte, fantazii se meze nekladou, nabízí se i motivy vánočních saní, sobů, nebo třeba Santa Clause aj.

Nástěnné dekorace – velká inspirativní fotogalerie


Vánoční aranžmá nabízí mnoho způsobů, jak uplatnit vaši kreativitu, tak tuto možnost nezahoďte nakupováním, obvykle zbytečně předražených dekorací (mnohdy až kýčovitých), a pusťte se do toho!

Text: Lucie Sýkorová
Foto: freefoto.com, fonicdesign.com, commons.wikimedia.org, houseofincas.tradeindia.com, examiner.com

 

2.12.2011 12:05

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist