5 tipů pro hladkou rekonstrukci koupelny

Přeměna koupelny je velká věc. Bohužel i ta sebemenší chyba se vám může během rekonstrukce nepříjemně prodražit.

pr_srovnejto_living.cz_-1100x618.jpg Zdroj: /Srovnejto.cz, Unsplasch.com

Nastavte si limit

Koupelna sice nebývá nejvytíženější místnosti v domě, bude vám ale sloužit několik desítek let. Při plánování rozpočtu proto na financích rozhodně nešetřete. Investice do kvalitních materiálů se vám mnohonásobně vrátí. Neslevujte proto ze svých nároků. Nízký rozpočet pro vaši koupelnu vám pomůže navýšit také výhodná online půjčka.

Sepište seznam prací

Rekonstrukce domova je zdlouhavý proces, udělejte si tak seznam všech změn a kroků, které vás v koupelně čekají. Dobře si promyslete, co zvládnete svépomocí a na jaké práce si přizvete řemeslníky.

Všechno nemusí pryč

Rekonstrukce neznamená vždy kompletní bourání. Pokud máte v koupelně dlaždičky, které jsou pevně zabudovány a stále vypadají k světu, jejich odstranění by se vám mohlo prodražit. Zamyslete se proto nad tím, zda by některé věci v koupelně nestálo za to nechat původní.

Objednejte vše s předstihem

Před samotnou renovací se vyplatí objednat všechny potřebné věci s předstihem. U některých druhů obkladů nebo dlažeb je totiž několikatýdenní čekací doba, o kterou by se vám celá rekonstrukce nepříjemně protáhla. Určitě však nevybírejte pouze z katalogu a každý kousek si prohlédněte na vlastní oči. Jedině tak poznáte skutečné barvy i strukturu povrchu, které mohou být v tištěné podobě značně zkreslené.

Dvakrát měř, jednou vybírej

Než vyrazíte do obchodu vybírat nové vybavení do koupelny, přeměřte si to stávající a zjistěte běžné rozměry umyvadel, vany i skříněk. Není od věci si vytvořit plánek koupelny a vše si do něj zakreslit. Čím více si toho doma přeměříte, tím méně starostí s výběrem nového vybavení vás bude čekat.

30.6.2020 12:18 | autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist