5 rad pro pohodlný pracovní kout

I když nezbývá samostatné místnosti pro pracovnu, v dnešní době je prakticky nezbytnou nutností umístit v domácnosti stůl s počítačem. Abychom nenarušili pohodlí a správný nádech celé místnosti, musíme se držet pěti pravidel.

1.    Nejzásadnějším pravidlem, je udržovat na stole pořádek, proto by měl být stůl dostatečně velký a měl by mít několik šuplíků a poliček, do kterých můžeme uložit veškeré dokumenty, šanony i drobnosti, jako kancelářské sponky či sešívačku. Tím si zajistíme, že na stole nevznikne nepříjemný chaos.

2.    I když si příliš nemůžeme vybírat místo kam stůl postavíme, měl by být na místě, kam jde přirozené světlo. S největším pravděpodobností u okna budete mít místo, protože sedačku, postel ani televizi pod okno nepostavíte. Nezapomínejte také na noční osvětlení, jako jsou kvalitní lampy. Už tak je nepříjemné po večerech pracovat, natož si u toho ještě kazit zrak.

3.    Pracovní stůl a skříňky by měly být sladěné s ostatním nábytkem v místnosti, tedy nejlépe volte stejný materiál i dekór. Kdyby tomu bylo naopak, mohl by pracovní koutek opticky narušit harmonii celé místnosti.

Pracovna – inspirativní fotogalerie


4.    Pokud v „pracovně“ trávíte hodně času, neváhejte investovat více peněz do kvalitní židle. Ocení to nejen vaše záda, ale i nohy a ruce. Je zapotřebí mít pohodlí a neřešit za pár měsíců či let problém se zánětem šlach, nebo ještě hůř s bolestivou páteří. Uvidíte, že tyto „detaily“ vaše tělo mnohonásobně zhodnotí.

5.    Stále váháte? Místa je pořád málo? I pro vás máme řešení. Výklopný stůl, který velmi rychle rozložíte, stejně tak rychle kdykoliv složíte a máte uklizeno. Skříňky mohou být na kolečkách a je tedy možné je vždy zasunout na potřebné místo.

Pokud pracujete doma, nebo si jen občas práci domů vezmete, měli byste v první řadě dbát na vlastní pohodlí. Nejlépe se ujme pracovní koutobývacím pokoji, kde dokáže splynout s okolním děním. Stejně tak se s oblibou pracovny umisťují do ložnice, kde ale například večer může ťukání do počítače obtěžovat partnera. Upřímně, ruku na srdce… kdo z nás chce v ložnici pracovat…

Jana Čechová
Foto: interior-factors.com, onhomedesign.com, umahku.com, spaciousliving.wordpress.com, trendirs.com, womanlypage.com

21.11.2011 4:24

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist