5 rad pro kvalitní spánek ve vaší ložnici

Občas se vám stává, že se ráno probouzíte rozlámaní a celý den se tím rázem pokazí? Napadlo vás, že za to může vaše ložnice a její uspořádání? My pro vás máme deset rad, jak takovým nepříjemným ránům předejít.

1. Orientace vaší ložnice
Ano i to může být problém. Na směru, jakým je vaše ložnice orientována skutečně záleží. Například jihozápadní směr není příliš vhodné řešení – tomuto směru je přisuzován vznik konfliktů a hádek. Severní strana zase přináší spícím neklid a finanční ztráty. Pokud si máte možnost zvolit orientaci ložnice, vyberte si jih. Pro dětskou ložnici je však nejvhodnější západní část interiéru.

2. Materiál postele
Víte, z jakého materiálu je vyrobena vaše postel? Nejvhodnější je ze dřeva, podle možností bez chemických úprav.  Je to modřín? Pak vězte, že modřínová postel je to správné řešení. Modřín totiž podporuje moudrost, vitalitu a jistotu. Smrkové lůžko uklidňuje, přináší odpočinek a harmonii. Borovice znamená nový začátek a štěstí, bříza podporuje kreativitu, bezstarostnost a změny.

Nepřehlédněte – velká galerie ložnic


3. Větrejte jako o život
Intenzivní větrání je nanejvýš nutné pro zdravý vzduch ve vaší ložnici. Přívod kyslíku zabraňuje vzniku par a jejich vniknutí do povrchu zdiva, což následně může způsobit vznik plísní.

4.Nedělejte z vaší ložnice skladiště
Nadměrné uskladňování věcí interiéru odebírá potřebnou vzdušnost a světlo. Ačkoliv se to nezdá, tak i ložnice, ve které se spí potřebuje dostatek denního světla. Světlo nás nabíjí novou energií a dává prostoru další rozměr.

5. Pozor na podlahu
Nepodceňujte ani výběr podlahy. Ideální jsou naturální materiály teplé na dotek – dřevo, korek nebo vlněný koberec. Nejen že vytvoří útulné prostředí, mají také tlumící účinky, což je pro zdravý a kvalitní spánek důležité.


Text: Lucie Sýkorová
Foto: homeandfamilyresourcecenter.com, juvandesign.com

5.4.2011 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist