5 chytrých způsobů, jak obměnit váš obývací pokoj

Obývací pokoj je centrem domova. Pořádáme v něm rodinné oslavy, scházíme se zde s přáteli a každý večer nám slouží k odpočinku. Proto si také čas od času zaslouží proměnu.

Změna 1. – začlenění domácí kanceláře

I když zrovna nikdo z vaší rodiny nepracuje z domu, může se vám hodit takový malá domácí kancelář. Každý si občas potřebuje vyřídit nějaké to papírování, dát si do pořádku účty, studovat nebo pracovat na počítači. Můžete mít v koutku obývacího pokoje třeba stůl a na něm počítač, který využijete podle aktuálních potřeb.

Změna 2. – přidejte takzvaný sunroom

Doslovný překlad slova sunroom je vlastně slunečný pokoj, a jak tedy dostat do pokoje co nejvíce slunce? Přistavět k němu prosklenou verandu nebo venkovní obývák, který nebude mít klasické stěny, ale místo nich budou skla až k zemi. Tak dostanete do svého stávajícího pokoje dostatek světla. Taková místnost navíc celkově zvýší hodnotu vašeho bydlení.

Změna 3. – vyměňte stará okna za nová

Výměna nových oken je náročná a drahá operace, ale ve výsledku jistě zjistíte, že se vám po výměně starých za nová úsporná, sníží výdaje za energie. A nejen to, nová okna celkově vylepší vzhled nejen obývacího pokoje, ale i celého domu. Pokud navíc zvolíte skla odolná proti nárazu, snížíte pravděpodobnou možnost vloupání.

Změna 4. – hledejte další úložné prostory

Úložných prostor není nikdy dost a vždycky se mohou hodit další. Zkuste najít ve svém obývacím pokoji místo, kam diskrétně ukrýt mediální systémy, osobní věci anebo cokoli, pro co už dlouho hledáte v bytě vhodné úložiště. Přidejte zapuštěné osvětlení uvnitř polic, hledejte výklenky a vestavby, které by se daly využít.

Změna 5. – správa domácích technologií z mobilního zařízení

Nainstalujte si cenově dostupné systémy reproduktorů, které můžete ovládat pomocí mobilního telefonu. Díky chytrým telefonům se dnes dá řídit na dálku i osvětlovací technika, chladicí systémy, ovládat závěsy či žaluzie, případně již zmíněný prostorový zvuk, nebo bezpečnostní kamera a zařízení ochrany domu.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: countryliving.com

6.8.2015 12:55

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist