40 x originální radiátory, které zahřejí vás i váš domov

Moderní doba a nové technologie umožňují v mnoha směrech doslova tvořit zázraky. Ne jinak je tomu i ve světě topných těles. Pryč je doba, kdy radiátory zabíraly zbytečně mnoho místa a ani krása nebyla zrovna jejich předností. Dnes směle můžeme považovat většinu radiátorů za malá či větší umělecká díla, která v interiéru mohou vytvořit opravdu originální a navíc plně funkční designovou dekoraci. Pojďme se na ně podívat.

131172-1100x618.jpg Celá galerie 40 Zdroj: archiv redakce

Ačkoli jsme byli dlouhou dobu zvyklí na to, že radiátory kazí spíše celkový dojem z bytu, v dnešní době to už není pravda. Tedy pokud si troufnete na některý z moderních designových radiátorů. Ty vám domů přinesou nejen dostatečné hřejivé teplo, ale budou tvořit mnohdy i ten nejdůležitější prvek výzdoby dané místnosti. Současné radiátory moderního typu jsou originální, vypadají poutavě a mnohdy mají integrovaný i úložný prostor, který se může hodit stejně dobře v koupelně nebo v ložnici.

Například série Brick by Scirooco je doslova sbírkou přísně testovaných topných těles inspirovaných slavnými Lego kostkami. Všechny otopná tělesa z této kolekce mohou nejen vytápět danou místnost, ale také se stát pestrou dekorací zdí. Radiátory jsou vyrobeny z oceli a k dispozici jsou několika různých velikostech, takže je možné vytvořit z nich svislé i vodorovné pruhy. Práce s radiátory se tak doslova stává hrou. V závislosti na velikosti prostoru a požadavků na tepelný komfort lze jednotlivé díly kombinovat různě v prostoru a volit i mezi odlišnými barvami.

Art Glass radiátory jsou naopak doslova uměleckým dílem. Jsou výsledkem dokonalé syntézy mezi funkčností a elegancí. Snadno se montují a díky aplikovaným fotobrazům na skle se stávají zajímavou originální dekorací bytu. Mohou být i v transparentní variantě a přesto neztrácejí nic ze svého kouzla. Je až s podivem, jak kus skla dokáže v tomto případě skvěle zahřát. Díky těmto typům radiátorů můžete u vás doma přímo prezentovat vaše fotografické umění. Postačí vám k tomu velké kvalitní fotografie s vysokým rozlišením.

Jsme si jisti, že i vy si vyberete z široké nabídky radiátorů s úložným prostorem, geometrickými vzory, aplikovanými fotografiemi, skleněným materiálem nebo originální kovovou hadicí smotanou a zavěšenou na háku. Bude to chtít jen prohlédnout fotogalerii od začátku až do konce.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: digsdigs.com, fitshipitshere.com

11.11.2014 11:18

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist