4 tipy pro zařízení stísněného interiéru

Poněkud těsnější bydlení je v našich podmínkách zcela běžným aspektem, který již nikoho nepřekvapí. Existují však i takové prostory, které jsou natolik drobné, že i my, Češi je můžeme označit za extrém. Avšak i zde se dá vcelku pohodlně bydlet.

123262-1100x618.jpg Celá galerie 25 Zdroj: archiv redakce

Jakkoliv úzký, nepohodlně tvarovaný, či  jinak dispozičně omezený prostor lze zařídit s důvtipem a kreativitou tak, aby se zde dalo bez větších obtíží „normálně existovat“. Při zařizování takto rozměrově atypických interiérů je však nezbytné dodržovat jistou osnovu.

 

Vestavěný nábytek

Tento druh nábytku, jehož konstrukce je přizpůsobena rozměrům a potřebám určité místnosti, je nejlepším možným řešením pro nadstandardně malé  prostory. To je proto, že velikost a tvar vestavěného nábytku je v naprostém souladu s příslušnou plochou a dispozicemi umístění v prostoru. Vestavěný nábytek bývá vyroben speciálně na míru a obvykle využívá modulů, jenž se připevňují ke stěnám, což má za následek maximální úsporu zastavěné plochy interiéru.

Velká fotogalerie moderních interiérů

Monochromatické ladění

Vyberte si odstíny, obsažené v jedné barevné škále a zkuste je aplikovat v dané místnosti s tím, že nábytek a dominantní kusy budete ladit do světlé a zbytek do tmavé škály, či naopak (hlavně nemíchat). To umožňuje jednotný dojem na celkovém konceptu interiéru. Navíc se takto interiér obohatí o opticky lichotivější rozměry. Například, pokud si vyberete béžovou jako hlavní barvu, můžete zvolit jako doplňkové tóny barvy ze škály její gradace (stupňování intenzity v chladných i teplých odstínech) –  například hnědá, okrová a bílá.

 

Použití zrcadla

Nástěnná zrcadla jsou velmi účinná pro opticky prostornější interiér. Nebojte se a zapojte do hry obří zrcadla (klidně vysoká až ke stropu).

 

Hladké čalounění

Vyberte si čalounění sedacího nábytku, které bude hladké a jeho charakterovou dominantou budou neutrální odstíny.  Pokud chcete použít vzorovaný materiál, či plastickou texturu, zvolte drobný motiv, který bude působit spíše jako decentní oživení čalounění. Výraznější a barevnější motivy větších rozměrů, mohou být aplikovány na dekorativních polštářcích, či dečkách.

 

Lucie Sýkorová

Foto: home-designing.com, designrulz.com, twistedsifter.com, onekindesign.com, inthralld.com, hepok.com, quakerrose.com, homedit.com, jaybean.com, creativehomeidea.com  

16.1.2014 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist