4 důvody pro pořízení dřevěných briket

Chcete mít co nejlepší a nejekonomičtější vytápění interiéru? Aby ne, vytápěcí systém by měl být maximálně efektivní se vším všudy. Hodně důležitá je volba konkrétního otopného zdroje. Jakousi klasiku dnes představují především plynové kotle. Vybírat je možné i mezi elektrokotli, nicméně vsadit můžete i na modely určené pro spalování tuhých paliv. Ty mohou být vysoce efektivní při použití dřevěných briket. Právě ony totiž nabízejí spousty různých výhod. My se na některé podíváme mnohem podrobněji.

perex_titulka-1100x618.jpg Zdroj: Petrychenko Anton / Shutterstock.com /Futurino

Ekonomické palivo

V první řadě je zapotřebí uvést, že se jedná o vysoce ekonomické palivo. Brikety dokážou hořet velmi dlouhou dobu. zatímco dřevo hoří velmi rychle, brikety v kotli ještě doutnají. Jejich spalování vypadá i v krbech nebo kamnech se sklem velmi dobře. V mnohých případech dokážou brikety z hlediska ekonomičnosti vytápění porazit i plynové kotle.

Kompaktní rozměry

Brikety mají na rozdíl od standardních dřevěných polínek mnohem kompaktnější rozměry. Kvalitní varianty se nijak nedrolí a lze je bez problémů naskládat přímo do regálů nebo na hromadu tak, že budete velmi jednoduše přikládat. Tvary briket přitom mohou být válcovité, kvádrovité nebo jakékoli jiné. Najít pro brikety úložné prostory není problém.

Optimální balení

Můžete se spolehnout, že dřevěné brikety lze sehnat na paletách v kompaktní podobě. Pokud potřebujete koupit poněkud menší balení, také to nebude velký problém. Brikety bývají baleny v plastu a bez problémů si je odnesete na místo určení. Ideální je sledovat akční letáky a tato malá balení bez problémů seženete.

Dva typy briket

V podstatě se lze setkat se dvěma typy dřevěných briket. Klasiku představují hlavně ty z měkkého dřeva, které mají vysokou výhřevnost. Jestliže chcete vsadit na brikety, které vydrží klidně doutnat i po celou noc, vsaďte na ty noční.

6.1.2021 11:37 | autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist