4 byty: každý jiný a každý originální. Nakoukněte

Každou sezonu jsou představovány nové trendy. Neznamená to, že musíte hned nakupovat nové vybavení. Většinou stačí přestavět nábytek, vyměnit přehozy a polštářky nebo vymalovat (když už je na čase). Inspirujte se čtyřmi neobyčejnými byty.

everything-goes-5-1100x618.jpg Celá galerie 24 Zdroj: Hornbach

Trendy v bydlení se neustále vyvíjí a mění, ale v základu zůstává několik základních směrů, které dostávají pravidelný facelift. Je to minimalismus, který oslovuje hlavně mladší generaci. Elegantní luxus míří na majetnou vyšší třídu. Rodiny se zabydlely v útulném skandinávském stylu. Ženy se dobře cítí v boho či botanical stylu obklopené přírodními materiály a zelenými rostlinami. Eklektismus vyhledávají tvůrčí osobnostmi s láskou k minulosti.

Důležité je, aby se obyvatelé cítili ve svém domově příjemně a svobodně. Nebyli sešněrováni módními trendy a nakupovali jen proto, že to či ono vychválili v trendovém časopise.

K bydlení je třeba přistupovat komplexně a vše si důrazně promyslet. Nikdy nenakupujte ani drobnosti jen z náhlého popudu. Vždy se ptejte, kam se vám věcička hodí a zda ji vůbec potřebujete. Může se pak stát, že se vám z domova stane skladiště, nebo naopak budete mít plné skříně nepotřebných věcí, které vám cit pro celek nedovolil vystavit.

Je ale příjemné čas od času udělat drobné změny. Inspiraci můžete vzít třeba v přírodě. Na jaře zaplňte byt zářivými barvami, které vám vženou po období útlumu energii do žil. V létě si domů přineste slunce a hřejivou náladu. Na podzim naplňte vázy a mísy tím, co se během roku urodilo. No a na zimu můžete svůj dům utlumit, abyste se mohli plně věnovat odpočinku a lenošení, jak velí koloběh přírody.

Představíme vám trendy letošního podzimu. Inspirujte se plně, pokud plánujete kompletní přestavbu bytu, nebo v detailech. Ale nezapomeňte – myslete koncepčně.

Make space

Funkční, minimalistické, přehledné: Absence zbytečných věcí vytváří svobodu, prostor a světlo a je heslem tohoto interiérového stylu. Inteligentní, jednoduché a úsporné koncepty pro posouvání, zaklápění a uložení se zrcadlí v materiálech, jako je například překližka. Tomuto konceptu se přizpůsobuje paleta barev: dřevo, kůže, hlína, kámen.

Family time

Světlá – tmavá, tvrdost – měkkost, hřejivost – chlad, staré prvky – nové prvky: Tento styl žije z kontrastů, které se vzájemně doplňují. Různé odstíny šedé chromového zabarvení až po kouřové odstíny růžové. Díky tomu vzniká soulad harmonie a vyváženosti. Dokonalé místo na zábavu, dovádění a usmiřování.

Coming home

Relaxační oáza pro vaše smysly: Charakter interiéru a jeho atmosféru určují zaoblené tvary, měkké materiály a hřejivé barvy. Kdo zde bydlí, ten se může uvolnit a přitulit se. Vše k tomu vyzývá. Bohaté odstíny červené a růžové nacházejí svůj protipól ve výrazné modři a jemně fialovém odstínu.

Everything goes

Dekorace namísto minimalismu – to je heslo tohoto divokého světa bydlení. To také čiší z každého centimetru místnosti: palmové listy, květy, leopardí a zebrované potisky, samet, hedvábí a mosaz vytváří kouzelnou džungli barev, vzorů a materiálů. Výrazné odstíny zelené kontrastují s jemnými odstíny růžové.

21.8.2020 10:31 | autor: Z dostupných zdrojů vytvořila redakce

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist