3x nejodolnější materiál do koupelny

Jak už všichni víme, koupelna je jedním z nejvíce namáhaných interiérů našeho domova. Je tedy na místě, vybírat z nepřeberného množství více i méně kvalitních materiálů takové druhy, které jsou cenově dostupné a současně velmi odolné.

123061-1100x618.jpg Celá galerie 25 Zdroj: archiv redakce

Mezi moderní, poměrně odolné a přesto cenově příznivé koupelnové materiály řadíme kupříkladu umělé typy tvrzených plastů. Plastový nábytek, doplňky i funkční dekorace se aktuálně zabydlují v našich koupelnách čím dál tím více. Kouzlo plastu spočívá nejen v jeho snadné recyklaci a tudíž ekologicky zpracovatelné povaze, ale především v perfektní tvárnosti, díky níž je výroba plastových, originálních koupelnových komponentů skutečně hračkou. Jeho životnost je však diskutabilní a čas je na plastovém nábytku lety stále viditelnější.

Dalším evergreenem mezi základními koupelnovými materiály jsou MDF plošné materiály. Jedná se o desky z dřevěných vláken a syntetické spojovací hmoty. MDF desky se zpravidla polepují nepropustnými a voděodolnými foliemi. Mnohdy se můžeme setkat také se speciálními povrchovými úpravami pro vyšší odolnost anebo stabilnější povrchovou vazbu.

Na vrcholu žebříčku nejlepších materiálů, které můžeme v koupelnách a především na koupelnovém nábytku vidět je  klasický masiv. Kromě příznivé ceny vás zajisté potěší jeho pevnost a odolnost, snadná údržba a dlouhá životnost . Nábytek z dřevěného masivu je ošetřován přírodním lakem, tak aby byla jeho trvanlivost co nejdelší a nábytek byl odolný vůči vlhkosti a plísním. Jeho oblíbenost pramení také z velice bohaté nabídky dekorů, které jsou snadno zkombinovatelné s jakýmkoliv druhem armatury i s dalšími druhy materiálů.

Lucie Sýkorová

Foto: hgtv.com, trianglerebath.com, hac0.com, gtahomeimprovement.com, poggenpohl.com, lonestarsa.com, bathroomdesignlondon.com, warmojo.com, bradysantos.com

28.4.2014 1:10

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist