3x luxus, který si asi nekoupíte, ale stojí za to ho vidět

Znáte to, tu a tam se objeví nějaká technologcká vymoženost anebo designový skvost, který si normální smrtelník asi díky astronomicky vysoké sumě na cenovce asi nepořídí, ale je to prostě tak úžasný kousek, že vám jej musíme ukázat. Dnes pro vás máme 3 takové luxusní perličky.

130464-1100x618.jpg Celá galerie 26 Zdroj: archiv redakce

Exkluzivní kolekce nábytku

Cena: Přibližně  545 539,- Kč (27100 USD) za sadu 3 stolků

No nekupte to! Taková sada stolků se vždycky hodí. Ale vážně, americká designérka Alexandra von Furstenberg patrně ví, po čem je poptávka a jednoduše se nebojí určit si „svou“ cenu. Její luxusní kolekce moderního nábytku není zvláštní jen díky svému lesku a elegantním tvarům. Jde o ušlechtilost eko-materiálu z něhož je celá designová řada vyrobena. To, co spojuje všechny jednotlivé kousky je akrylát. Broušená, leštěná a povrchově upravená struktura, společně s gelovou průhledností jsou patrně jednou z mnoha druhů metamorfických podob, které by nikdo z nás obyčejné vaně asi nehádal.

Velmi drahá disco koule

Cena:  Přibližně 95 204,- Kč (5 010 USD) za jeden kus 

Každý, kdo byl alespoň jedenkrát na diskotéce anebo v klubu, jistě postřehl, že ony mámivé a blikající odlesky, prosupující celým prostorem, má na svědomí třpytící se, stroboskopová disco koule, zavěšená u stropu. No a teď ji může mít doma za „laciný peníz“ opravdu každý (Rothschild). Skleněné designové osvětlení z dílny designéra Briana Rasmussena nese název UFOlight SO a jeho hlavní výhodou je, že si jej můžete nechat vyrobit na míru. Nabízí se více než 700 možných barevných a materiálových kombinací od průhledných, přes metalické, jednobarevné i hýřící pestrými odstíny.

 

Nadpozemský klavír Pegasus

Cena: Přibliženě 4 200 000.-Kč (200 000 USD) za jeden kus

Pakliže vedete ratolest k hudbě a to vaše nezbedné dětsko se k tomu nějak nemá, zkuste mu pořídit klavír Pegasus a třeba mu to půjde lépe. Za tu cenu –bude ho to jednoduše muset začít bavit chtě nechtě. Tento dvousetstrunný klenot mezi hudebními nástroji vytvořil designér Luigi Colani a je dokonalým obrazem hudebního futurismu.  Kromě speciálně tvarované klaviatury s oblými klávesami ze syntetické slonoviny a exotického ebenového dřeva dokáže tento, takřka půlmiliardový, mazlík zaútočit na sluchovody posluchačů neuvěřitelným rozsahem zvukové membrány o síle kolem 180 000 newtonů a to už je opravdu něco.

Lucie Sýkorová

Foto. freshome.com

30.9.2014 12:55

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist