30 způsobů, jak kreativně předvést svou sbírku v interiéru

Každý z nás má nějakého koníčka, mnozí sbírají různé předměty a vytvářejí z nich pochopitelně sbírky, které by rádi někde vystavili. Aby sbírka v bytě vynikla, je nutné připravit pro ni speciální umístění, aby dostatečně upoutala a přilákala pozornost všech, kteří dům navštíví. My vám dnes přinášíme 30 kreativních a inspirativních způsobů, jak svou sbírku v interiéru vystavit.

123710-1100x618.jpg Celá galerie 30 Zdroj: archiv redakce

Vdechněte starožitnostem nový život

Pokud máte doma pár starých kufříků nebo boxů, můžete si je zrenovovat, natřít kupříkladu pastelovými barvami (druh barvy určete podle povrchu kufru) a vystavit si je na polici v kuchyni nebo vchodové hale. Vytvoříte tak zároveň i úložný prostor, který bude působit jako dekorace a nikoli jako menší skladový prostor.

Holubník osazený květinami

Jestliže u babičky na statku stále stojí starý holubník, neváhejte ho kreativně využít. Pokud už nechcete krmit ptáky, můžete holubník na jednotlivých jeho patrech osadit květinami v malých květináčcích nebo ho vyzdobit jiným způsobem, například osadit okrasnými ptačími hnízdy.

Renovujte nábytek

Vyvarujte se vyhazování staršího nábytku a kupování nového. Jeden starší, třeba i oprýskanější kousek starého nábytku, například vitrína, může v kombinaci s ostatním již zrenovovaným nábytkem udělat z vašeho domova útulnější místo. Zároveň bude odkazovat ke vzpomínkám, se kterými tyto předměty neodmyslitelně souvisí.

Vybírat choďte i na bleší trhy

Byli jste už někdy na bleším trhu? Zkuste někdy zajít na podobný trh. Věci, které ostatní můžou pokládat za starou veteš, můžete vy skvěle využít. Uvidíte, že nakonec oceníte, že se vaše doplňky domácnosti liší od zařízení všech vašich známých.

Využijte zdi i prostor v okně

Ano, naposledy to byla kuchyň vaší staré tety, kde jste viděli nádobí na zdi. Pokud vám ale připadnou vaše zdi příliš mdlé, můžete se k tomuto prvku vrátit. Máte-li francouzská okna, napadlo vás někdy zavěsit do nich ozdobné ptačí klece?

Zajímavé sbírky chtějí jednoduchý podklad

Zajímavá dekorace na zeď může být sbírka otvíráků na láhve, zahradní rýče nebo zrcadla. Zákoutí vašeho podkrovního bytu nebo vaší půdy můžou ozvláštnit i staré skleněné lahve od vína. Svoje stará prkénka nemusíte skrývat v nejtmavším zákoutí vaší kuchyně, ale můžete je pověsit rovnou na zeď.

Poličky a něco na ně

K vysokým stropům neodmyslitelně patří poličky. Dokonalá kombinace vintage ale i moderních prvků v kuchyni mohou tuto představu skvěle podpořit. Našli jste na chalupě starobylé hrnce a pánve? Zavěste si je na chalupě na zeď.

Vyhrajte si se svým lustrem, pověste na něj třeba pohlednice z dovolené nebo fotky blízkých. Vystavte si to, čeho si vážíte. Třeba své starší rybářské licence.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: countryliving.com

22.7.2014 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist