30 foto inspirací na stromové dekorace

Ne nadarmo se říká, že hledáme-li inspiraci pro zkrášlení našeho interiéru, měli bychom předně hledat v přírodě a rozmanitém bohatství, které nám tento nevyčerpatelný zdroj nabízí. Začít můžeme například u stromů…

123506-1100x618.jpg Celá galerie 30 Zdroj: archiv redakce

Strom je ve své podstatě velmi zajímavý artefakt, který je specifický svou stavbou, texturou svého povrchu, ale i členitostí jednotlivých větví. Jakožto inspiraci pro interiérové dekorace je možné chápat strom jako celek, ale i jeho jednotlivé větve, či listy anebo pouze samotnou a neméně čarokrásnou kresbu dřevakůry.

Velmi zajímavě vypadají například drobné, rozmanitě rostlé větvičky, obarvené zlatou barvou, či jiným metalickým odstínem – eventuálně lze zkombinovat černou a bílou barvu. Pakliže tyto drobné trsy spletitých větévek přivážeme k malým zářivkám, můžeme tak vytvořit překrásné stropní světlo, anebo, máte-li dost trpělivosti a času, lze takto vytvořit i celý stropní lustr.

Velmi dekorativní jsou dřevěné kulatiny různě širokých větví, které, podaří-li se vám očistit a naskládat na sebe tak, aby byly co možná nejstabilnější, pak už jen stačí, umístit je do plastového, průhledného boxu a máte dokonalý a originální konferenční stolek.

Pokud nepatříte mezi vyznavače „udělej si dám“ a dáváte přednost profesionálně vyrobeným a designovým kouskům nábytkudekoracím, pak jistě neváhejte dlouho a pořiďte si do vaší domácnosti různorodé „stromové“ kousky sedacího nábytku, jako jsou pohovky, lenošky a křesla.

Strom si našel své místo i na interiérových textiliích. Zářným příkladem jsou třeba solitérní několikametrové koberce a běhouny do vstupních halpředsíní s motivem jednoduchého stromového vzoru – zpravidla v provedení dvoubarevné, kontrastní kombinace.

Strom je jednoduše krásný přírodní výjev a pokud si jím rozhodnete přikrášlit interiér i u vás doma, a to v jakékoliv jeho podobě, pak rozhodně neprohloupíte, protože tento klasický symbol přírody se hodí skutečně k jakémukoliv stylu.

 

Lucie Sýkorová

Foto: Freshome.com

1.5.2014 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist