3 tipy pro pohodlí v malé koupelně

Koupelny menších rozměrů vyžadují při svém zařizování i rekonstrukcích velkou míru pečlivosti, a to jak při montážích a instalacích, tak i při výběru zařizovacích prvků.

134312-1100x618.jpg Celá galerie 22 Zdroj: archiv redakce

1. Plánujte a ověřujte

Vždy se před přetvářením mini-koupelny rozhodněte, co  bezpodmínečně potřebujete a co je jen rozmar. Především, zda chcete sprchový kout nebo vanu. Pokud se nebudete moci rozhodnout, čemu dát přednost, vsaďte na kompromis – praktickým řešením jsou sprchové zástěny na vany, a také tvarově přizpůsobená vana, tvarově i v rámci hloubky. Nikdy nesmíte opomenout vybrat adekvátní velikost a tvar sanitární keramiky, či zařizovacích předmětů k prostorovým možnostem koupelny. Tvar nesmí být nikdy, stejně jako rozměry zařízení, na úkor komfortu užívání. Proto například v případě umyvadla vždy myslete na velké odkládací plochy, které by kolem umyvadlové vaničky měly být.

Zapomeňte na designové trendy

Pokud řešíte zařízení maličké koupelny, není na místě, striktně se držet aktuálních módních trendů z oblasti interiérového designu, konkrétně tedy toho koupelnového. Podobné to je i u obložení – ačkoliv se „nosí“ kachlové, či keramické obklady s instalací zhruba do poloviční, maximálně tříčtvrteční výšky stěny od podlahyke stropu, ne vždy to je vhodné. Toto trendy řešení zkrátka nelze použít, pokud máte koupelnu bez přímého, či dostatečného větrání. Pak je mnohem praktičtější zvolit obklady o plošné instalaci od země až po strop.

Důležité detaily

Koupelna je ideálním místem pro vytvoření světelných efektů. Dopřejte si příjemnou světelnou atmosféru vytvořenou pomocí umělého osvětlení, a pokud je to jen trochu možné i denního světla. V koupelnách umístěných v centru bytu, bez přímého denního světla, jsou zajímavým typem sklobetonové tvarovky, pomocí kterých vznikne plnohodnotný světelný zdroj. Ani pořízení drobných dekorací a ozdobných prvků není radno v koupelně podcenit. Vyberte si rozhodně raději ucelenou kolekci doplňků, jako jsou mýdélka, kelímek, držáky na ručníky či toaletní papír, která sjednotí charakter koupelny.

Lucie Sýkorová

Foto: Homedit.com

22.7.2015 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist