3 tipy na podlahu do malometrážního bytu

S rostoucími cenami nemovitostí se lidé čím dál více zajímají o pořízení menšího bydlení. Ať už jde o mobilní domky, garsonky nebo byty s více pokoji, ale s malou výměrou, jejich obliba stále stoupá. Největší výhodou jsou nižší pořizovací i provozní náklady a také jednodušší údržba. Jak ale zařídit, aby malý byt působil alespoň opticky prostorně? Pomoci vám v tom může zejména podlaha. Pojďte si přečíst následující 3 doporučení jak na to.

plovoucí-vinylová-podlaha-fatra-silvero-click-dub-elegant-1100x618.jpg Zdroj: Fatra

  1. Jednotný vzor podlahy

Pokud je to jen trochu možné, určitě do bytu zvolte jeden vzor podlahy. Jednotlivé prostory se díky tomu jednoduše propojí, a navíc se zbavíte možných přechodových lišt nebo prahů. Také designérka Ing. arch. Kamila Douděrová toto doporučuje: „Doporučuji sladit podlahové krytiny v celém bytě do jednoho vzoru. Ten pak můžete třeba oživit použitím kusových koberců ve výraznějších barvách“. Díky voděodolným plovoucím vinylovým podlahám nebo lepeným vinylovým podlahám se nemusíte bát použít tyto typy podlah i do prostor jako je koupelna či toaleta.

  1. Světlé barvy

„U malých interiérů je velmi důležitá barevnost, která by měla být spíše o světlých a pastelových odstínech než o tmavých barvách. To platí nejen o stěnách, ale hlavně o podlahové krytině“. Radí interiérová designérka Iva Bastlová. Světlé vzory na podlaze vám dokáží v interiéru navíc navodit pocit čistoty a klidu. Jen si dejte pozor na kombinaci příliš světlé podlahy s bílým nábytkem, mohli by společně působit chladně. Obecně se doporučuje volit vzor podlahy o dva odstíny světlejší nebo naopak tmavší než je dekor nábytku.

  1. Méně výrazná struktura dřeva

Do malých prostor je vhodné vybrat podlahu s málo výraznou strukturou dřeva. Architektka Kamila Douděrová ve svých návrzích nejčastěji volí dubové dřevo. „Dubové dřevo je sázkou na jistotu. K němu zvolte neutrální barvu nábytku, kterou doporučuji doladit pestrými barevnými dekoracemi, jež můžete kdykoliv snadno vyměnit.

Pokud hledáte vinylovou podlahu s dubovými dekory, podívejte se na české podlahy Fatra SILVERO. S výběrem vzoru vám navíc může pomoci virtuální návrhář podlah, ve kterém si nahrajete fotku svého interiéru a pak jen zkoušíte, jaký vzor podlahy mu bude slušet nejvíce. A pokud přeji jen nechcete vybrat podlahu přes monitor počítače, objednejte si vzorek podlahy domů a v klidu jej srovnejte s vašim stávajícím nábytkem.

Prohlédněte si podlahy SILVERO na www.efatra.cz.

 

29.3.2023 10:25 | autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist