3 mýty o údržbě okrasné zahrady v zimě

Mnoho majitelů okrasných zahrad se domnívá, že o zimní údržbě své chlouby ví vše. Následující článek vás však přesvědčí, že tomu tak není. Existují totiž jisté zažité mýty a nepravdy jimiž se mnozí pečlivě řídí, aniž by tušili, že dělají velkou chybu.

129643-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Mezi takové ty nejčastěji zažité názory jistě patří například to, že je  okrasná zahrada  v zimních, temných a chladných  měsících jakoby mrtvá. Z toho vyplývá, že přes toto období, ihned po zazimování  potřebných rostlin, odkládáme veškeré zahradnické náčiní a dáváme zahradě „dobrou noc“.Opak je však skutečností, a proto si raději nechte zahradnické rukavice vždy připravené „k zásahu“.

Okrasná zahrada u domu – velká fotogalerie

1. Mýtus – Mulčováním udržujeme rostliny v teple

Mulč je v podstatě jakýkoliv pokryv povrchu půdy organickým materiálem. Může to být sláma, posekaná tráva, listí, kůra, rostlinný odpad, nebo z těch méně přirozených ale vhodných materiálů to jsou nepotištěné kartónové krabice a koberce z přírodních materiálů (bez příměsí umělých vláken). Samotné, celoplošné mulčování před zimou však rostlinám škodí – tedy v případě, že mulčem pokryjeme i rostliny samotné. Pakliže se totiž mulč během zimy rozloží, bude docházet k rychlému střídání teploty pod svrchní vrstvou půdy, čímž dojde k popraskání kořenů a následně i k úhynu samotné rostlinky.

Okrasné zahrady – velká inspirativní fotogalerie

Celý článek  3 mýty o údržbě okrasné zahrady v zimě na Magazínu Zahrada

8.1.2011 9:41

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist