3 důvody pro pořízení nové kvalitní matrace

Člověk prospí přibližně čtvrtinu svého života. Proto by se měl každý z nás zajímat o to, na čem spí, stejně jako o kvalitu svého spánku. A bez kvalitní matrace se nevyspíte. Většina lidí na životnost své matrace nedbá. Proto vám prozradíme hned 3 důvody, proč si vaše stará matrace zaslouží vyměnit.

1. Spánek nesmí bolet

Nejzásadnějším argumentem pro nákup nové matrace je beze sporu proležení té stávající. Proležení způsobuje, že trpíte nespavostí, bolestí zad, migrénami způsobených krční páteří, jste rychleji unavení a prakticky se ráno probouzíte ještě vyčerpanější, než když jste na lože ulehali. A věděli jste, že nekvalitní spánek může mít vliv mimo jiné třeba na váš přírůstek na váze? Pakliže se vaše matrace nevrací do původní polohy a při ležení se dostatečně nepřizpůsobuje vašemu tělu, přišel čas pro změnu.

2. Zatočte s roztoči

Během spánku dokáže lidské tělo vyprodukovat až litr potu, který se následně vsakuje do lůžkovin a do matrace samotné. Rovněž se během spánku odlupují odumřelé kousky kůže. Tato směsice tvoří živnou půdou pro roztoče i bakterie, díky nimž mohou vznikat alergie, vyrážky, ale také jiná vážná onemocnění. Moderní matrace se už vyrábí z antibakteriálních materiálů, to však nic nemění na tom, že byste neměli překračovat dobu životnosti matrace, která v ideálním případě činí přibližně 10 let.

3. Pohodlné snění

Stejně jako na zdraví si nechte záležet na patřičném komfortu při spánku. 8 hodin, po které byste měli denně spát, není vůbec málo, snažte se je strávit tak příjemně, jak je to jen možné, jinak si jednoduše neodpočinete fyzicky ani mentálně. Kvalitní matrace vám umožní zaujmout tu nejpohodlnější a nejpřirozenější pozici bez omezení, díky níž se uvolníte a jednoduše usnete. Pokud se před spaním dlouze převalujete a ne a ne se uvelebit, možná je právě matrace důvodem.

Jak vybrat kvalitní matraci

Jak vybrat tu pravou, na níž se vám bude spát lehce jako na obláčku? V prvé řadě se zaměřte na svou váhu, od níž se odvíjí tvrdost matrace. V zásadě platí, že čím vyšší je vaše tělesná hmotnost, tím tvrdší byste měli volit matraci. Tvrdost stejně tak ovlivňuje vaše oblíbená poloha při spánku. Příznivci spánku na boku by se měli zaměřit na matrace měkčí, kdežto spáči na zádech by se měli orientovat na tvrdší kousky.

Důležitý je i materiál, z něhož se matrace vyrábí. Jeho volba se však už odvíjí od vašich osobních potřeb a preferencí. Neváhejte se při výběru obrátit na odborníka, popsat mu své potřeby a společně jistě naleznete ideální výrobek. Prodejcem z řad certifikovaných profesionálů nejen na české matrace je například Purtex. Jeho dvacetiletá tradice spojená se zkušenostmi vám při nákupu nepochybně pomohou.

5.1.2018 11:38 | autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist