25 x retro a vintage interiéry pro vaši inspiraci

Retro frčí, letí, zkrátka je in a není se co divit, vždyť mnoho nábytkových kousků z historie, ať už té dávné anebo pouhých pár desítek let staré je stále velmi okouzlujících a navíc mnohdy ještě i zcela funkčních. V současných interiérech mohou vytvářet zajímavá zákoutí anebo se stávají součástí interiérů zařízených ve vintage stylu.

116240-1100x618.jpg Celá galerie 25 Zdroj: archiv redakce

Velkou doménou vintage stylu je to, že na každého z něj dýchne příjemná atmosféra, útulnost a zabydlenost. Někomu se na první pohled takový styl jeví spíše jako styl našich babiček, ale v kombinaci s moderním i prvky doslova ohromuje svou jedinečností a hřejivostí. A snad právě proto se těší takové oblibě.

Při vytváření vintage stylu v kombinaci s retrem je třeba myslet na jednoduchost. Na jedné straně okouzlující, ale na straně druhé přitom obyčejné věci přitahují dostatečnou pozornost a není třeba jimi interiér doslova přeplácat. Velkou roli v takových interiérech hraje právě smysl pro detail. Máte-li v úmyslu umístění některého kusu nábytku ve výraznější barvě, vyberte v tomto směru vždy spíše menší nábytkový kus, to vám zaručí, že vás takové kousky nepřestanou hned tak bavit a navíc jimi nenarušíte koncept vintage stylu.

Každý z jednotlivých kusů se vám může podařit sehnat na jiném místě, některý objevíte v bazaru, jiný doma na půdě společně s mnoha dalšími věcmi po předcích a další zase nakoupíte kupříkladu v některém z designérských studií. Při jejich následném ošetřování můžete pracovat s laky, barvami, speciálními nátěry, anebo přímo s takovými, které i na novějších kusech dokážou vytvořit zdání patiny dob dávno minulých. Nezapomeňte, že vhodně zvolenými doplňky podtrhnete celkovou atmosféru dané místnosti.

Speciální metody úpravy podlah mají k tomuto stylu také mnoho co říci. Odrážejí tradici snoubící se s modernou a dokážou zcela proměnit vzhled již okoukaného prostředí. Vsadíte-li tedy na proměnu podlahy, jdete správným směrem.

Text. Zuzana Bohdalová
Foto: homeadore.com

21.3.2014 12:53

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist