25x moderní koupelna. Je elegantní a funkční zároveň

Koupelna je považovaná za jednu z nejdůležitějších místností a vždy se ji snažíme promyslet do nejmenších detailů. Jak dosáhnout, aby moderní koupelna působila čistě, ale ne sterilně.

Při zařizování moderního interiéru je důležité snažit se držet jednotlivé prvky v rovnováze – studené vyvážit teplým, drsné zase měkkým. Cílem je zkombinovat kontrastní materiály a tvary tak, aby prostor působil komfortně a stylově zároveň.

Umírněná barevnost

Jedním z nejjednodušších způsobů jak docílit moderního vzhledu, je držet se monochromatického barevného schématu. Zaměřte se na čistě bílou nebo na různé odstíny šedé. Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Vsaďte na jednoduchost a chybějící barvy dodejte pomocí doplňků, jako jsou ručníky, dózy a mýdelníky.

Přidejte přírodní materiály

Jestli vám jednoduchá barevnost evokuje nemocniční prostředí, oživte ji přírodními materiály jako dřevo, kámen nebo kov. Soustřeďte se ale pouze na jednu barevnou i materiálovou škálu, abyste prostor nepřekombinovali.

Přirozené světlo dokáže zázraky. To si často uvědomíme, až když si do koupelny pořídíme velké okno. Takže jestli máte kontrolu nad dispozicí budoucího domova, zvažte koupelnu s výhledem.

Nábytek s čistými liniemi

Současný vzhled nábytku vznikl jako reakce na bohatě zdobené až barokní zařízení, které bylo oblíbené v minulosti. Než na četnost detailů a zdobnost spoléhá moderní vybavení na čisté linie a ostré kontrasty. V současnosti tolik ceněný skandinávský design z nich také vychází stejně jako jeden z průkopníků elegantních stylů – Art Deco.

Bez ohledu na design, jaký si ve finále zvolíte, snažte se při zařizování zajistit, aby bylo její zařízení maximálně jednoduché a mělo jasně definované tvary i uspořádání.

Pryč s nepořádkem

Moderní interiér nemá rád žádné zbytečné dekorace a bezúčelně vystavované předměty. Proto i ve své koupelně dejte přednost uzavřeným policím a skříňkám, které skryjí vše potřebné. V druhém plánu toto upořádání oceníte při úklidu.

Pořiďte si multifunkční nábytek, například nízkou poličku, která může zároveň sloužit i jako stolička. Nebo žebřík, který na sebe ve chvíli, kdy po něm nešplháte, převezme funkci sušáku. Každému předmětu vyhraďte svůj prostor, kde bude po ruce a zároveň bude působit esteticky.

Textil přinese teplo

Mnoho materiálů používaných v moderním designu působí chladně nebo i trochu drsně. Proto k jejich vyvážení musíme použít jiné, které do místností vrátí pocit tepla a pohodlí. K tomu se nejlépe hodí textil. Naštěstí koupelna je místo, kde se ho uplatní hodně. Před vanu a sprchový kout položte měkké předložky nebo rohože. Na sušáky pověste několik vrstev heboučkých ručníků. Pocit luxusu dodají obří župany, do kterých se po koupeli zachumláte.
Příklady uvedených principů při zařizování koupelen najdete ve fotogalerii článku.

Text: Jana Truksová
Foto: freshome.com

19.5.2016 3:29

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist