22 nejlepších koupelen z Milána

Kuchyně integrované do obytného prostoru už nejsou nijak velkým překvapením, ale cesta koupelen je poněkud plíživější a opatrná. Už je ale najdete v různých místnostech v bytě.

Pokud je váš byt hotový a o nových stoupačkách můžete jen snít, pak stejným snem asi pro vás zůstane koupelna propojená se šatnou a ložnicí či koupelna rovnou jako součást obýváku.

Jako by milánský Salon bral na vědomí, že každý nemá stejné podmínky. Vedle velkorysých prostor, kde prostě žijete a přecházíte od vany do křesla či postele, představil i koupelnový nábytek, který se vejde do paneláku, a skromné koupelny.

Široký rozptyl

Kromě menších formátů, skromných skříněk a sedacích van ukázal i retro vany, v nichž snad i nějaké to tempo uděláte, nebo rovnou zapuštěné bazénky. V koupelně totiž letí v podstatě všechno – jednoduchost i opulentní tvary. Vedle moderních (a přece jen vítězících) přímých linií v bílé, šedé a béžové nebarevnosti se hodně objevovaly i dost syté barvy, které jsme v koupelnách neznali, a také méně obvyklé organické tvary. Velkorysé jsou určitě sprchové kouty a nepřeberná nabídka je i u tvarů sprchových hlavic a kohoutků. Vedou jistě moderní baterie, ale kdo raději otáčí klasickým kohoutkem, než hýbe pákou, užije si také stejně jako u hladkých a retro van.

Komfort jako pro princeznu

Umístění koupelny do méně sevřeného a uzavřeného prostoru má hned několik výhod. Obvykle máte po ruce lehátko nebo aspoň křeslo, kde můžete po koupeli odpočívat. Nikde vám hned vedle vany či umyvadla netrčí WC. To je spíš někde za rohem, neviděné a s bidetem. Ty s novou technologií nabízejí samozřejmě WC mísu a bidet v jednom.

Koupelna má ráda nové technologie, a tak rychle za své přijala corian a další hmoty, vytenčená umyvadla, barevnou vodu, kdy vás škála od modré po červenou upozorní, jak moc je horká či studená voda. A proti horké máme pojistku, že. Barvu vody může měnit také hudba… Koupelna dneška je totiž takový malý ráj, který se snaží dohnat a předehnat pohodlný nábytek a sofistikovanou kuchyň, seč jí síly stačí. A má jich dost.

Text: Vladimíra Storchová

25.5.2016 2:14

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist