2 v 1 aneb ložnice s koupelnou společně

Pomysleli jste někdy na to, jak příjemné může být, když máte koupelnu hned blízko ložnice, večer z vany nebo ze sprchy vklouznete přímo do lůžka a můžete nerušeně odpočívat. Ráno v rozespalosti zase nemusíte dlouho koupelnu hledat, máte v ní svůj prostor a pohodlí. Kdykoli si v noci potřebujete odskočit, máte vše po ruce a nemusíte v polospánku bloudit po celém bytě. To jsou výhody umístění koupelny u anebo přímo v ložnicové části bytu.

119989-1100x618.jpg Celá galerie 30 Zdroj: archiv redakce

Zakomponovat si do ložnice koupelnu může být docela jednoduché. Nemusí to dát více práce než zařídit malý sprchový kout. Je však zapotřebí dobře plánovat. Cokoli do tohoto prostoru chcete dodat, čímkoli ho chcete vybavit, musí mít své dané vhodné místo.

Koupelnová část v ložnici musí dobře využívat prostor. Zvolíte-li oválnou vanu, nemůžete ji doslova nalepit na zeď, taková vana se hodí do volného prostoru.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní fotogalerie ložnic.

Ideální je zabezpečit vstup z ložnice do koupelny přes oblékárnu. Ta může mít svůj vymezený prostor za posuvnými dveřmi nebo částečnou příčkou. Šatní skříně by svou výškou neměly bránit průniku přirozeného denního světla do místnosti, takže je vhodnější zvolit šatník ve stylu knihovny sahající pouze do výšky tří čtvrtin stěny.

V ložnicové části zůstává stále platné totéž- postele zde představují centrální bod ložnice. Lákavě může působit, když výhled z vany umožňuje pohlédnout až do postele. Vstupy do zakomponované oblékárny i koupelny bývají v takto řešených prostorách otevřené, a tak se prvky z koupelny stávají zároveň prvky ložnicovými a obráceně.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie koupelen

Při vybavování cnezapomeňte na vhodný design. Ten je vždy věcí správného spojení praktičnosti a funkčnosti se stylem. Nezapomeňte také na to, že i v sebemenší koupelně musí být umožněn přirozený pohyb mezi jednotlivými kusy koupelnového nábytku.

Ložnice spojená s koupelnou? Velmi komfortní!“ je název našeho dalšího článku, který se věnuje tomuto méně tradičnímu prostorovému spojení.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: archimodes.com, archithings.com, homedit.com, zeospot.com, home-designing.com, greatinteriordesign.com, freshpalace.com, hgtv.com, hometrendesign.com, mukela.com, freshome.com, magzmagz.com, creativehomeidea.com, q1goldcoast.com.au, homwedecormags.blogspot.com, weinteriordesign.com, yasigo.com, olpos.com, kiwicollection.com, 79ideas.org, porticoclub.com, vannapravda.ru, clippings.com, mrandmrssmith.com, wetu.com, frashii.com, homedecorarcade.com, 2niqi.com

 

7.11.2013 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist