15 tipů na využití truhly jako domácí dekorace

Koloniální truhly, staré vojenské truhly, truhly na nářadí anebo truhly, které dříve zastávaly funkci kufrů, jsou dnes velmi ceněným kusem, neboť mohou v interiéru suplovat funkci mnoha nábytkových kousků. Vlastníte-li takovou truhlu, záleží jen na vás, jakým zajímavým způsobem ji doma využijete.

123729-1100x618.jpg Celá galerie 15 Zdroj: archiv redakce

Není třeba zbavovat se všeho starého

Moderně orientovaní lidé si často myslí, že je třeba zbavovat se všeho starého a pořizovat si všechno nové a módní. Ne pro všechno a vždy tahle domněnka platí. Jen zavzpomínejte a určitě sami přijdete na mnoho případů, kdy jste zalitovali, že jste tu či onu věc vyhodili, a teď by u vás doma nadělala spoustu parády.

Nejen dekorace, ale i funkční kus

Jistě, chtělo by to třeba určité úpravy, nový nátěr, vyspravit nefungující kování, ale to jsou všechno maličkosti oproti tomu, kolik parády taková zrekonstruovaná truhla nadělá ve vašem interiéru. Avšak nemusí se jednat o pouhou dekorační funkci, kterou taková truhla zastane, může se stát zcela nezbytným a plně funkčním úložným prostorem, konferenčním stolkem anebo stojanem pod lampu či příborník na sváteční sady nádobí, které běžně nepoužíváte.

Truhla jako skvělý úložný prostor

Jak jsme se již výše zmínili, truhla dokáže být skvělým úložným prostorem, kam můžete uklidit náhradní ložní prádlo anebo poslouží rovnou jako prádelník na peřiny, je v ní dost místa i na objemné knihy, které hned tak neunese každá knihovna. V dětském pokoji umístěná truhla může skvěle plnit funkci jednoduché zásobárny na hračky, kam si je děti budou zvládat uklízet pohodlně samy.

Co když truhlu nemáte

Nemáte-li k dispozici takovou truhlu po předcích a zalíbily se vám naše nápady, pak projděte pár bleších trhů, nahlédněte na půdy, do sklepů anebo zkrátka kupte takovou moderní kopii přímo od výrobce nábytku a vystavte si ji u vás doma. Možná budete doslova okouzleni, jakou atmosféru taková truhla dovede ve vašem interiéru vykouzlit. 

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: shelterness.com

30.7.2014 12:57

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist