13 postelí, které vám ušetří prostor i starosti

Jak jednoduše a efektivně uvolnit prostor ve vašem bytě? Prostě postel zavěste na strop nebo sklopte do skříně! Celý proces zabere sotva minutu každý den a vy se ve vašem domě nebo bytě můžete pohybovat volněji a ušetříte prostor několika metrů čtverečních, který můžete využít mnohem smysluplnějším způsobem.

135915-1100x618.jpg Celá galerie 13 Zdroj: archiv redakce

V dnešní době se nedostatek prostoru ve vašem domě či bytě může stát nemalým problémem. Nedostatek místa ve vašem bytě či domě komplikuje všem pohyb, úklid a stejně tak naruší i celkový dojem, který vyvolává na vás i na vaše přátele a známé. Jeden z největších kusů nábytku ve vašem domě je zákonitě postel. V posteli ale strávíte velkou část svého života, a tak to není v žádném případě záležitost, na které by se mělo šetřit, ať už jde o prostor nebo celkovou cenu. Přesto nebo právě proto dnes existuje mnoho způsobů jak ušetřit i místo, které zabírá vaše postel.

Jedním takovým způsobem je uskladnitelná závěsná nebo zasouvací postel. Postele na výsuvné platformě doslova zmizí během dne, uvolní prostor v domě, a objeví se zase, jakmile se odeberete spát. Tento druh postelí se může stát úžasným řešením vašeho interiéru. Pokud si necháte podobnou postel udělat na zakázku, můžete ji zkombinovat s jakýmkoli jiným kusem nábytku, z čista jasna tak může nahradit postel sofa nebo sedací souprava. Můžete si tak dovolit větší postel, než jakou byste si koupili, kdybyste ji nemohli přes den schovat. Když chcete odpočívat nebo se odebrat ke spánku, prostě ji vysunete dolů. Jakmile se pak probudíte, zase ji zavěsíte výš nebo sklopíte a prostor vašeho domu se zase dokonale uvolní.

Zákonitou podmínkou celé instalace však musí být opravdu pevný strop, na kterém platforma visí, a samozřejmě pevné ukotvení celé konstrukce, aby byla a zůstala bezpečnou. Instalace závěsné postele raději ponechejte na odbornících anebo si přizvěte na pomoc někoho, kdo má s tímto typem uchycení lůžek zkušenosti.

Pro výběr typu lůžka nebo způsobu upevnění se nechejte inspirovat nápady na fotografiích u článku.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: digsdigs.com, remodelista.com, pinterest.com

31.7.2014 12:39

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist