100 x kuchyňské ostrůvky, nad kterými užasnete

Kuchyňské ostrůvky jsou mezi našimi kuchyňskými náměty číslem jedna. Čtenáři si je oblíbili natolik, že se k nim v redakci opět vracíme, přesto, že jsme již na toto téma mnohokrát přinesli spoustu zajímavých informací i nápadů na jejich ztvárnění v námi sestavených fotogaleriích.

Velikost kuchyně by měla být přímo úměrná počtu členů rodiny. Je jasné, že samostatně hospodařící člověk má jiné nároky na prostor a jeho využití než početná rodina například se třemi dětmi. Jsou stále poměrně časté, a to k lítosti jejich obyvatel, miniaturizované kuchyně, kde se jejich členové sotva vyhnou jeden druhému. Ale na druhou stranu roste i počet šťastných majitelů, kteří si mohou svou kuchyň zařídit podle rodinných potřeb a věnují tomu dostatek prostoru i času.

Kuchyně – velká inspirativní fotogalerie

Má-li kuchyně optimálně plnit svůj úkol, potom nestačí, aby v ní bylo nejmodernější zařízení, to musí být zároveň správně uspořádáno. Na veškeré kuchyňské práce musí být dostatek prostoru, a ten právě může kuchyňskému prostoru poskytnout ostrůvek.

Ideální situace nastává, pokud kuchyňský ostrůvek má svůj přívod studené a teplé vody, jsou nad ním rozmístěna osvětlovací tělesa, funkční zásuvky, případně digestoř. Zkrátka když je v dosahu vše potřebné. Nejčastěji používané pracovní plochy a zařízení musí být v praxi ověřených výškách a vzdálenostech a rovněž s racionálně promyšlenou možností pohybu.

Kuchyň je zkrátka a dobře hlavně pracoviště a ušetří-li se na jejím vybavení příležitostnými nákupy, může se na něm v provozu kuchyně doplácet nepohodlím. V případě, že zařizujete celou kuchyň zaráz, a to včetně kuchyňského ostrůvku, těmto chybám se vyhnete.

Kromě technického vybavení podléhají i kuchyňská zařízení módě. Současné nejmodernější návrhy opět a s velkým úspěchem uplatňují zařízení navržená před celými desítkami let slavnými architekty, jakými byli například Mies van der Rohe, Corbusier nebo Eames. Ti o tolik předešli svou dobu, že jejich představy jsou pouze s malými obměnami a doplněné technickým komfortem vyráběny ve velkých sériích dodnes.

Komfort kuchyně nespočívá v jejích rozměrech, ale hlavní měrou v úrovni zařízení a jeho následném uspořádání. Proto kuchyňské ostrůvky mohou k tomuto kuchyňskému komfortu výraznou měrou přispět.

Další články, které jsme již na toto téma dříve zpracovali, nesou názvy: „Kuchyňský ostrůvek šetří prostor“ a „Bary a ostrůvky jako součásti kuchyní“ nebo „Barové pulty i ostrůvky do každé kuchyně“.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: digsdigs.com, home-designing.com, kitchensolutionco.com 

2.10.2013 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist