100 x červená kuchyň – pro vaši inspiraci

Červená barva je obvykle srdeční záležitostí. Nelze se k ní chovat vlažně, buďto ji milujeme anebo nenávidíme. A pro ty, kteří červenou barvu milují a touží po tom, vyladit svou kuchyni v tomto odstínu, jsme připravili dnešní článek, který nás seznámí jak s psychologií této barvy, tak s jejími účinky působícími na nás v takto zařízeném kuchyňském prostředí.

133466-1100x618.jpg Celá galerie 100 Zdroj: archiv redakce

Snad žádná jiná barva v lidech nevyvolává tak protichůdné názory a dojmy, jako právě červená. Patří mezi základní barvy spektra. Je barvou vzrušení, a to jak v tom nejlepším, tak i v tom nejhorším slova smyslu. Dokáže přinést vzrušení z kulinářského i milostného zážitku.

Červená barva na semaforu nám přikazuje stop. A červená barva v kuchyni dokáže podpořit naše chuťové buňky v konzumaci takovým způsobem, že někdy může být právě problém, dokázat si říct stop. A stejně tak jako v reklamě působí červená barva jako návnada, může znamenat i pro nás hozenou udičku, která má za úkol přilákat nás do kuchyně na nějakou dobrotu.

Z hlediska koeficientu světelného lomu na nás předměty v červené barvě působí jako větší a těžší a zároveň jako by byly bližší. Na tuto skutečnost je třeba pamatovat právě při zařizování kuchyně. Červená barva dokáže dobře vyplnit daný prostor opticky, a tak se bude hodit do větších prostornějších kuchyní, kde je dostatek místa nejen na vybavení, ale i na bezpečnou a pohodlnou obsluhu všech kuchyňských spotřebičů.

Červená barva přináší pozitivní životní sílu, a s tím často spojovanou sebedůvěru, talent a nadšení. Takže s největší pravděpodobností si červenou kuchyň zvolí ty hospodyňky, které se rády věnují vaření, pečení a tvorbě kulinářských zážitků pro své blízké. Červená barva dodává aktivitu při zahálení, takže kdyby se vám do vaření moc nechtělo, červená kuchyně může být tím pravým motivačním stimulem pro vaši práci.

Ideálními společníky červené barvy jsou barva bílá a černá. Velmi pěkně působí například červená mozaika s černou kuchyňskou linkou, které se budou skvěle doplňovat. Červená mozaika zabrání znečištění kuchyňské zdi za sporákem a linkou a černá barva dodá celému prostoru eleganci a vznešenost.

Nejoblíbenější barvy do kuchyně“, „Podlehněte kouzlu fialovo černé kuchyně“ anebo „Trend bílé kuchyně se vrací“ jsou všechno články, jejichž hlavními tématy jsou barvy použité v kuchyních a vám by mohly posloužit jako případná další inspirace na barevnou proměnu vaší kuchyně.

Kuchyňské linky: inspirativní fotogalerie

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: home-designing.com, completekitchensbridgend.com, madvilla.net, kitchensbydesignyorkshire.co.uk, hookedonhouses.net, home-designing.com, myaucklandplumber.com, fancyhomedesign.net, kitchen-interiors.in, interiors-luxury.com, home-designing.com, dutchboy.com, kitchen-design-ideas.org, kitchen.madvilla.net, bs2h.com, kutchenhaus.co.uk, fancycribs.com, kutchenhaus.co.uk, yupiu.com, carlsoncountertops.com, signaturekitchensharrogate.co.uk, ustkitchens.fr, kitchencabinetsbydesign.blogspot.com, ghoofie.com, furnishism.com, gburgglass.com, szafabezdnajoanny.blogspot.com, iyume.com, hitsgo.com, kutchenarte.co.uk, ghoofie.com, iseecubed.com, kitchensinnewcastle.co.uk, essex-fitted-kitchens.co.uk, dreamkitchensuk.com, lineartiles.co.uk, eurostylekitchens.co.uk, gokitchenideas.com, carinakitchensandbedrooms.co.uk, blog-budowlany.blogspot.com, bs2h.com, studiorover.com, beautifulkitchensblog.co.uk, idfdesign.com, home-designing.com, thekitchendirectory.co.uk, bolgcurtains.com, tefore-kitchens.co.uk, iseecubed.com, mynest.co.uk, refabreno.com, hitsgo.com, ourpicturewindow.blogspot.com, britannialiving.co.uk, fittedkitchensinfo.co.uk, diy.com, rightsidekitchens.co.uk, swestdesign.blogspot.com, bright-journey.com, cultureofstyle.com, goodshomedesign.com, identitydoors.co.uk, denoxa.com, denoxa.com, ice-cad.com, cococozy.com, mohomy.com, kathryngreeleydesigns.com, axsoris.com, qawoo.com, ki.ur-interactive.com, ikeafans.com, whitehaveninteriors.blogspot.com, kitchenbuilding.com, gorenje.com, hometrendesign.com, ice-cad.com, lushome.com, gnibo.com, hgtvremodels.com

29.4.2015 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist