10 tipů na uspořádání potravinové skříně

Ne každý má podmínky pro prostorný sklípek nebo spíž. Řešením jsou potravinové skříně, které mnohdy ukrývají mnohem víc než jídlo. Jak to udělat, aby se do skříně všechno vešlo, byla funkční a zároveň elegantní?

134002-1100x618.jpg Celá galerie 15 Zdroj: archiv redakce

1. Kreativní organizéry

Organizéry se vám prostě musí líbit a musí vás zaujmout. Nevzhledná, i když velice praktická skříň, se vám s radostí otvírat nebude.

2. Vestavěné police

Ideální jsou výškově nastavitelné police. Pokud není možné je pořídit, nezoufejte, jen dopředu popřemýšlejte, které potraviny nejčastěji používáte. Opravdu se pro olej na smažení chcete pokaždé ohýbat k podlaze a pro kořenky se natahovat ke stropu? Vestavných polic se nebojte, uspoří až polovinu místa. Přizpůsobte je předmětům, které zde skladujete – ať už se jedná o podnosy, nápoje nebo třeba sušenky. Vyhněte se skládání méně používaných předmětů všemožně do sebe a přes sebe, časem by vás věčné přendávání drobností zaručeně otrávilo.

3. Praktická dvířka

Máte rádi sklo? Nebojte se u potravinové skříně prosklených dveří. Jestliže jste vnitřnímu uspořádání věnovali dostatek pozornosti, pohled prosklenými dvířky na uklizené regály vnese do kuchyně prvek útulnosti. Navíc i návštěva bude bez složité navigace vědět, kam sáhnout, když vám bude chtít pomoct s přípravou pokrmu. V případě jiné výplně mohou dvířka sloužit jako další úložný prostor. Ať už se tam vejde sada na kořenky nebo jen pověšené utěrky na háčku. Dále můžete dveře využít jako místo pro psaní seznamu docházejících potravin.

4. Šikovné dózy

Dózy mají atraktivní vzhled, jsou přehledné a maximalizují využití prostoru. Také zabraňují vniknutí nežádoucímu hmyzu či vlhkosti do potravin.

5. Vděčné šuplíky

Šuplíky jsou nejen pohodlné ale také přehledné. Jsou li navíc drátěné, snadno i u těch nejvyšších vidíte do nejzazšího koutku skříně. Pozor však na celodřevěné, které jsou umístěné moc vysoko a už do nich není vidět. Při zařizování myslete i na ostatní členy domácnosti – byla by škoda přijít o nadšené pomocníky. Ne pro všechny mohou být šuplíky do výše očí vhodné.

6. Chytré popisky

Libujete si v popiskách, máte fotografickou paměť a rádi tvoříte? Pak právě pro vás je vhodná skříň s boxíky v jednom stylu. Navíc si je můžete i vyrobit, například nabarvené dřevěné krabice působí kouzelně. Jako doplňkový materiál použijte třeba plech. A ani nalepení samolepek přímo na nádoby není od věci.

7. Posuvné dveře

Bojujete-li s každým centimetrem, neváhejte investovat do posuvných dveří. Posuvné dveře se hodí i na delší mělčí skříně, kde se potraviny ztratí i té nejinformovanější hospodyňce.

8. Drátkové police

Oproti ostatním mají tu výhodu, že jejich polohu můžete operativně měnit a skvěle zapadnou do moderního interiéru. Inspirujte se v naší fotogalerii.

9. Ladící tapeta

Vzhledem k množství a rozličným typům potravin působí potravinové skříně často neutěšeným dojmem. Vhodně vybraná tapeta prostor dokonale zútulní i sjednotí.

10. Vaše intuice

V neposlední řadě se řiďte svou intuicí. Jdete si koupit šaty, vezmete do ruky jedny, pak vyzkoušíte dalších patero a stejně skončíte u těch prvních, protože ty jsou nej? I v uspořádání potravinové skříně se nezapomeňte řídit intuicí. To, co vyhovuje někomu jinému, nemusí zrovna vyhovovat vám. Nikým se nenechte natlačit do takového vnitřního uspořádání potravinové skříně, které dokonale nesouzní s vašimi potřebami a přesvědčením.

Text: Gabriela Šedivcová
Foto: homedit.com

22.6.2015 12:47

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist