10 nejúžasnějších a nejneuvěřitelnějších hotelů světa

Když se řekne „hotel“, drtivá většina osob jej má spojený s relaxací, odpočinkem, pohodou a nesčetnými lákadly, jak trávit svůj volný čas. Ano, to je ta standardní představa o hotelech, ovšem řada z nich je natolik unikátní co do designu i zážitků, že se to jednomu ani nechce věřit. Vydejme se tedy dnes za desítkou těch, kde vás čekají zcela určitě ty nejméně zapomenutelné zážitky.

111708-1100x618.jpg Celá galerie 40 Zdroj: archiv redakce

1. Silken Puerta America Madrid – Španělsko

Jako první kousek zde máme futuristický hotel umístěný do živé španělské metropole, který byl vytvořen těmi nejznámějšími a nejproslulejšími architekty. A jelikož zde není nabízeno nic jiného, nežli pětihvězdičková špičková kvalita, nemá ani smyslu příliš rozebírat jeho služby. Na hotelu je zajímavé v první řadě to, že si nedrží svůj osobitý styl celé stavby, jak bývá zvykem u průměrné konkurence, ale v Silken Puerta America je každé patro zcela jiné v závislosti na tom, jaký typ umělce mu vdechl svoji osobitost.

2. Blow Up Hall 5050 – Polsko

Také hotel Blow Up Hall 5050 pochází z Evropy a i on vsází na futurismus. To ale nedělá pouze u designu, jako nějaký laciný trikový architekt, ale skutečně používá technologie 21. století. Uveďme si příklad, jak to zde chodí – všem hostům je hned při příjezdu a zapsání předán chytrý telefon Apple iPhone, jenž návštěvníci používají ke všemu důležitému: v první řadě ovšem jako elektronický klíč ke svému pokoji, přirozeně zde ale fungují i další pokročilé funkce jako elektronické objednávky, různé typy navigací apod.

3. Kolarbyn Eco Lodge – Švédsko

A do třetice všeho dobrého se dnes odebereme do Švédska a navrátíme se k minimalistickým kořenům našich předchůdců. Na první pohled sice vypadá ubytování až příliš rustikálně, ale musí se na druhou stranu nechat, že okolní samota, klid a atmosféra lesa jsou prostě k nezaplacení. Pakliže tedy sníte o dovolené, kde se stanete načas živou součástí přírody, rozhodně nic nepokazíte právě výletem sem. Mimochodem, jak vidno ze snímků, podzemní hotelové prostory nejsou o nic horší, nežli průměrná horská chata, zase s dostupností Wi-Fi a 3G to zde bude určitě na štíru…

4. Thorngrove Manor – Austrálie

Z futurismu do přírody a pak do královského apartmá. I tento typ ubytování bude jistě populární, jelikož hotel Thorngrove Manor imituje dobu historickou a to dokonce na kontinentu, kde žádné hrady standardně nenajdete (Adelaide Hills v Austrálii). Je to rozhodně hotel velmi osobitý, spojující v sobě zároveň romantiku let dávno minulých a impresivní interiéry, za něž by se nemusely stydět ani ty nejluxusnější zámky a hrady v Evropě.

5. The Boot Hotel – Nový Zéland

Kdybyste snad měli v příští sezóně cestu přes Nový Zéland, můžete zde zavítat do hotelu nazvaného prostě „The Boot“ (Bota). Ten nabízí taktéž obří míru zeleně po okolí, ale hlavně a především – je tu unikátní tvar celého hotelu, jenž jako by z oka vypadl z nějaké animované pohádky. Ctitelé klidnějších míst, kde se dá posedět u krbu a užívat klidu s ním určitě nesáhnou vedle.

6. Dog Bark Park Inn – USA

Ačkoliv většina z nás patrně nikdy neslyšela v souvislosti s dovolenou o místě zvaném Cottonwood v Idaho, je na 100 % jisté, že ho po dnešním dni už nikdy nezapomenete, stejně jako jeho další návštěvníci. A proč? Jelikož je to domov největšího psa bígla na světě. Ten je dokonce natolik slavný, že si již zahrál v několika show, objevil se v magazínech, o internetu ani nemluvě. Ctitelé psů ve všech formách mají tedy jasno, ovšem hotel by mohl padnout do oka i těm z nás, jenž u hotelu hledí hlavně na jeho „pet-friendly“ politiku.

7. Museumotel – Francie

Architektonický skvost známý jako „Museumotel“ je unikátním kouskem architektury ve francouzském střihu. Byl vytvořen okolo roku 1960 Pascalem Haüsermanem jako letní přístavek ku hotelu jinému. Poté došlo ke konverzi na Museumotel a vše si začalo získávat stále větší pozornost okolí. A ne snad, že by ta pozornost nebyla zasloužená – každá z místních „bublin“ je v jiném pop-artovém duchu, což zde dává vyniknout příjemně nostalgickému zamyšlení na téma, jak ten čas vlastně letí…

8. Hotel de Glace – Kanada

Ne každý je nadšený z hotelu laděného jarně, letně nebo podzimně, není proto divu, že po světě existuje i pěkná řádka staveb určených v první řadě pro fanoušky ledu a sněhu.  Ten, na který se právě díváte, pochází z Kanady a je to unikátní stavba v tom smyslu, jelikož je to jediný podobný hotel na celém kontinentu. Menší nevýhodou pro majitele je sice to, že každé jaro hotel odtaje a odteče do Řeky svatého Vavřince, na druhou stranu, to dává majiteli možnost každý rok být trochu jinak kreativní a originální. Aktuální sezóna již jede od 6.1.2013, takže zájemci o návštěvu zde mají vpravdě nejvyšší čas.

9. Anantara Golden Triangle – Thajsko

Některé hotely se dostaly do naší desítky díky své neobvyklé konstrukci, další pro svůj historický význam, existují však i kousky, které jsou naoko skromné, ale přesto chytnou za srdce nejednoho návštěvníka svým prvotřídním prostředím. A hotel Anantara Golden Triangle je nejlepším příkladem řečeného – leží ve známém Zlatém trojúhelníku a na jeho návštěvníky čekají jak neuvěřitelné struktury, tak i zážitky, které si budou připomínat po zbytek své existence. Jde zkrátka o tu nejlepší kombinaci luxusu a unikátnosti, jakou si lze přát.

10. Karosta Prison – Litva

Pokud jde o unikátní a nezvyklé hotely, nebyl by náš seznam kompletní bez toho, aniž by přišla řeč i na vězení Karosta v Litvě. Toto vysloužilé vězení KGB bývalo popisováno jako „peklo na Zemi“, nicméně pravda je taková, že přesně v duchu tehdejší politiky, prakticky nikdo neví, co se na daném místě skutečně odehrávalo. K menšímu zamyšlení určitě ponouká i to, že americká TV show „Ghosthunters International“ označila toto místo za prostředí s největší paranormální aktivitou na světě. Zní to strašidelně? Jestliže si troufáte to vše ověřit osobně, není problém sem vyrazit za unikátními zážitky a zkusit zde přespat.

Text: Petr Hájek
Foto: hotel.info.en

19.4.2013 12:30

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist