Living > Ostatní > Zahrada > Stylové venkovní posezení - inspirativní fotogalerie

Stylové venkovní posezení - inspirativní fotogalerie

7. 8. 2013 | Zahrada

V létě si nejvíce užijeme venkovní terasy a posezení na zahradě nebo před domem. Proto přinášíme v dnešní fotogalerii několik inspirativních nápadů, jak by i vaše venkovní posezení mohlo vypadat, pokud třeba právě zrovna budujete nové anebo přestavujete to původní.

Možná jste uvažovali právě nad místem okolo vzrostlých stromů anebo máte rádi dřevo spíše pod bosýma nohama, které se vždy díky slunečnímu světlu příjemně zahřeje. Zde můžete chodit bosí bez obav vy i vaše děti, což vašim chodidlům jistě prospěje. Anebo máte spíše chuť poležet si a zalenošit na slunci, i v tomto případě mohou být velmi inspirativní naše dnešní tipy. Pro každého se najde něco, takže i pro ty, kdo už si sluníčka užili v letošní vlně veder dost a uvítají spíše příjemný stín. Přinášíme typy na altány a další stinná místa na zahradě. A jestliže si chcete užít tu správnou romantiku ve dvou, přidejte na vybrané místo vířivku anebo jakoukoli nádrž vhodnou pro osvěžení a vše bude dokonalé a kompletní. 

Nepřehlédněte! Velká  galerie venkovní inspirace

 Venkovní  inspirace fotogalerie

Vadami teras a jejich opravami jsme se zabývali v březnovém článku, takže dnes se zaměříme spíše na designovou stránku těchto příjemných míst, která by měla být spojena spíše s odpočinkem a pohodou než s prací a dřinou.

A hned pro začátek připomeneme velmi snadno zhotovitelný a v konečném výsledku skvěle vypadající paletový nábytek, který je opravdu jakoby dělaný pro tento typ venkovního posezení. Některé dobře vychytané kousky se mohou pod hbitýma rukama rychle přeměnit z kusu nadbytečného materiálu na flexibilní sedačku či lavici, která vám zajistí pevné posezení.

Příjemný stín vám v letních vedrech nemusí poskytnout jen altánek anebo pergola, poohlédněte se okolo po příjemném stínu vytvářeném bohatou korunou stromů a pusťte se do vyměřování a plánování. V některých případech postačí dvojice vzrostlých stromů, houpací síť s měkkým polštářkem a relaxace na zahradě je na dosah ruky. 

Někdy je potřeba podívat se na věc z jiného úhlu pohledu. Váš altán nebo pergola už dosloužily a po jejich odstranění zůstal na zahradě pevný betonový základ, kterého by bylo škoda nevyužít? Položte na něj novou terasovou skládačku z umělé hmoty imitující dřevo, pořiďte si pár pěkných kousků zahradního nábytku, a do rožků terasy umístěte několik přenosných nádob s květinami. Dílo je hotovo a s minimální námahou dosaženo maximálního efektu.

Proutí, ratan, dřevo, dýha, bambus, ale i beton, kov a kámen, to všechno, plast nevyjímaje, jsou materiály, se kterými můžete při stavbě a vybavování vaší letní terasy počítat. Jsou to materiály spolehlivé a léty prověřené. 

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: kmart.com, digsdigs.com

Dále čtěte

Zahradní nábytek přesně podle vašeho gusta

Zahradní nábytek přesně podle vašeho gusta

Jakému tvaru zahradního nábytku dát přednost? Ne každý kus se hodí do každé zahrady. Vybírejte podle toho, jak lahodí nábytek vašemu oku, ale zároveň i tak, aby se v něm dalo sedět a lenošit dlouhé hodiny.

Léto na nové terase

Léto na nové terase

Možná jste si nedávno posteskli: Mít tak vlastní terasu! Mohli bychom pozvat přátele a uspořádat nezapomenutelnou párty v záři půvabného terasového osvětlení, něco si ogrilovat a prožít příjemný letní podvečer. Podívejme se tedy spolu dnes na to, co taková terasa u domu, či na zahradě obnáší.

Proutí, ratan, kokos nebo bambus?

Proutí, ratan, kokos nebo bambus?

K výrobě nábytku se nepoužívá pouze dřevo, kov anebo plasty, je tu ještě mnoho dalších materiálů, které s úspěchem slouží v nábytkářství již mnoho let - přírodní materiály jako juta, kokos, mořská tráva, bambus, sisal nebo třeba banánové listy, či vrbové proutí. Také vodní hyacint je poslední dobou velmi žádaným materiálem například na výrobu nejrůznějších košů. Ze všech těchto materiálů je možné pořídit nejen nábytek, ale hlavně kouzelné interiérové doplňky.

Závěsná houpací lůžka domů, na terasu i na zahradu

Závěsná houpací lůžka domů, na terasu i na zahradu

Letní období a s ním přicházející častější možnost relaxace a oddychu nás doslova nutí poohlížet se nejen po nejrůznějších zahraničních destinacích v nabídce cestovních kanceláří, ale i popřemýšlet nad tím, jak si vylepšit a zpestřit možnost oddychu i doma, na své terase či zahradě. Což takhle poohlédnout se pro letošní sezónu po něčem atraktivním, méně obvyklém, například nezvyklých závěsných postelích.

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Zatím bez komentáře

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Platan

Platan

Mohutně opadavé stromy s borkou na kmenech charakteristicky se odlupující, koruna rozložitá, listy velké, střídavé...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 462 aktivních uživatelů 73 147 témat)

Poslední příspěvky

Julie1234
od: Julie1234 | 26. 09. 2016, 17:22

Dobrý den, na http://www.homezin.cz/media/jak-u... Číst

Ricchochet
od: Ricchochet | 26. 09. 2016, 17:12

Dobrý den, koupili jsme dům se starším kotlem a... Číst

Requied
od: Requied | 26. 09. 2016, 17:07

nedovedu si představit kombinaci křídlové brank... Číst

pafas
od: pafas | 26. 09. 2016, 15:07

Ano, i nad touto variantou jsem uvažoval. Vzhle... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist