Living > Inspirace > Výjimečné bydlení > Sexy interiér? Glamour interiér?

Sexy interiér? Glamour interiér?

16. 4. 2010 | Výjimečné bydlení

Pamatujete na 80.léta? A spojuje se vám s nimi pojem "glamour" ? Jak by vypadal "glamour" interiér? Tohle slovo se překládá jako "kouzelný", možná "okouzlující" a používalo se i ve srovnání s módou a účesy právě oněch 80.let, kdy se jako "glamour" označovala dlouhá a kudrnatá hříva na hlavách populárních a rockových hudebníků. Glamour byla slavná skupina Europe. Glamour je primárně takzvaně sexy, glamour je....

Jako "glamour" se ale také označuje např. fotografický styl, jehož rozpoznávacím znamením je až okázale znázorňovaná krása ženského těla. Akcent je přitom kladený na sexualitu, erotičnost a to způsobem, který neušel ironické pozornosti kritiků, kteří pak hovořili o určité kýčovitosti a opulentní kráse. Pojem  Glamour se začal používat pro mírně pejorativní označení přílišného důrazu kladeného na "hezkost" a erotičnost. A odtud také pak "glamour" jako název pro zženštělé rockery v roztrhaných jeansových kalhotách a s blonďatou kudrnatou hřívou nabízející samy sebe jako sex symbol.

Může být interiér sexy? A může být "glamour"?

Jako sexy se chápe něco, co má jednoduše vzrušivou povahu a sexuální apel. Oblečení je sexy, pokud ukáže a nebo zdůrazní právě ty partie lidského těla, které přirozeně přitahují pozornost a které jsou vzrušující. Sexy je pohled, které může muž nebo žena věnovat svému partnerovi, či komukoliv jinému. Sexy mohou být za určitých okolností i barvy, ale není možné říct, že apriori sexy je barva rudá, protože rudé osvětlené nebo rudé prádlo na krásné ženě je jistě sexy, ale rudá je také barva např. požárního vozu a už tohle přirovnání má spíš k humoru, než k vyvolání sex apelující reakce a hasičské auto tedy rozhodně sexy není, byť je rudé.

Velká fotogalerie moderních interiérů

moderní designové interiéry fotogalerie

A mohou být jako sexy označené tvary? Tedy tvary jiné, než tvary ženského či mužského těla? Může být pak sexy postel, židle, potažmo koberec, záclony a nebo příbory a čajové šálky, aniž by přitom nepřipomínaly např. ženské poprsí?

A jak by to pak vypadalo, kdyby tohle všechno možné bylo a kdyby to bylo trochu přehnané tak, jako umí být přehnaně sexy právě styl glamour?  Podívejte se na přiložené fotografie.

Další inspirace ve článku Vila Jan Kaplický

Red.
Foto: kabmurungraya.net

Dále čtěte

Tipy pro Váš domov

Tipy pro Váš domov

Při zařizování interiéru je nutné dodržovat celou řadu pravidel, které si člověk může přečíst, nastudovat a nebo které lze dodržovat takříkajíc intuitivně. Nikdo jistě nepostaví skříň před okno a nebo sofa přímo před vchodové dveře. Druhá věc je pak ona hledaná a bezpodmínečně nutná inspirace, kterou člověk může získat navštěvováním různých bytů a nebo prohlížením fotografií zajímavých a vybraných částí interiérů. A naše tipy pro váš domov jsou právě tím druhým případem.

Velký dům s jednou místností

Velký dům s jednou místností

Titulek se nesnaží tvrdit, že v domě, na jehož návštěvu vás zveme, je opravdu jen jedna jediná a žádná další jiná místnost. Je zde ještě ložnice, dětský pokoj, toaleta a koupelna a ty jsou ukryté za stěnou. Jinak ale obytnému interiéru vládne opravdu jen ten jeden jediný otevřený prostor. Pojďte se podívat a třeba vás to zaujme.

Loupe se vám plechová střecha?

Loupe se vám plechová střecha?

Máte střechu na garáži nebo zahradním domku z plechu a každý rok se situace opakuje? Pořídíte nový nátěr a i ten se za cca 12 měsíců začne loupat? A navíc stále na stejném místě? Co s tím? Zeptali jsme se odborníka.

Originální pohovka jako ozdoba interiéru

Originální pohovka jako ozdoba interiéru

Na pohovce nemusíte jen vysedávat, dívat se na televizi, nebo hostit návštěvu. I obyčejná pohovka se může stát designovým kouskem, který bude zdobit interiér vašeho domu. Nevěříte? Stačí se inspirovat za hranicemi naší země. Vybrali jsme pár výstředních kousků...

Barvy v bytě? Otevřete jim dveře!

Barvy v bytě? Otevřete jim dveře!

I když nemáte na renovaci domova dostatek financí, nebo chybí-li vám elán pouštět se do velkých změn, nevěšte hlavu. Oživit domov je možné i s trochou dobrých nápadů. A pokud samy nepřicházejí, není nic jednoduššího než jim pomoct a nechat se inspirovat. A mít na paměti, že barvy umí své!

Jarní bydlení plné květin

Jarní bydlení plné květin

Zveme vás na návštěvu bytu, který si v Paříži zařídila designérka Cathy Azria. Je to jednoduché a elegantní bydlení plné květin a barev, které může být potřebou jarní inspirací. A vlastně tak těch květin a barev ani mnoho není a přitom jich tam je tolik, že je nemůžete přehlédnout. Nechte se inspirovat.

Nejvyšší ocenění pro architekty uděleno japonské autorské dvojici

Nejvyšší ocenění pro architekty uděleno japonské autorské dvojici

Nobelova cena za architekturu. Tak je mezi architekty přezdívaná Pritzkerova cena udělovaná od roku 1979. Letos ji získala japonská autorská dvojice Kazuyo Sejima a Ryue Nishizawa z ateliéru SANAA. Podívejte se na video ukazující jednu z jejich staveb.

Dokonalé zdravé bydlení

Dokonalé zdravé bydlení

Chcete mít dokonalé bydlení v duchu nejnovějších trendů? Toužíte po relativně dokonale "zdravém bydlení"? Pak si můžete začít (do) kupovat čistý vzduch, respektive kyslík! Tato metoda by měla být schopna zvýšit nejen vaší fyzickou odolnost, ale také posílit vaší vitalitu. Současně má prý kladný vliv na metabolizmus a tedy na procesy hubnutí. Zkusíte to?

Jak se dělá luxusní bydlení?

Jak se dělá luxusní bydlení?

Co je vlastně luxus? Něco, co ukazuje na maximální pohodlí, co dokonale funguje, co je hezké i praktické zároveň. Většina z nás po něm touží - jak se tedy dělá luxusní bydlení?

Kouzelné LED osvětlení pro vaší kuchyň

Kouzelné LED osvětlení pro vaší kuchyň

Připadá vám vaše kuchyň fádní? Zkuste ji proměnit pomocí LED osvětlení podobně, jako designér Mal Corboy z Nového Zélandu. Je to efektní, zábavné a můžete svou světelnou show měnit, kdykoliv vás napadne.

Nejmenší dům na světe?

Nejmenší dům na světe?

Jak se bydlí v nejmenším domě na světe? Pojďte se podívat a třeba po takovém obydlí zatoužíte. Když budete mít štěstí a dost peněz, tak si dům můžete také koupit. ."The little house" je totiž na prodej.

Budete upravovat své bydlení?

Budete upravovat své bydlení?

Pojďte se podívat, jak se bydlí ve velkém bytě. Může to být pro vás inspirace při řešení vašeho bydlení. Jedna velká místnost je zároveň obývacím pokojem, jídelnou i kuchyní. A i když to na první pohled není patrné, tak je byt zařízený v čínském duchu. A přitom na něm vlastně není čínského vůbec nic. A nebo ano?

Jak se bydlí na zámku

Jak se bydlí na zámku

Jméno knížecího rodu Lichtensteinů je obecně známé. Můžete také navštívit některá jejich bývalá sídla, ale nyní máte možnost vidět vše na jednom místě. Nábytek, koberce, obrazy, porcelán a jiné zařizovací předměty a umění slavných jmen. Pojďte se podívat na výstavu do Valdštejnské jízdárny, která začíná 6. května 2010.

Znáte jméno Enzo Ferrari? A Jana Kaplického?

Znáte jméno Enzo Ferrari? A Jana Kaplického?

Enzo Ferrari je legendou motorizmu a nedávno zesnulý a původem český architekt Jan Kaplický patří mezi nejvýznamnější tvůrce soudobé architektury. A co mají tyto jména společného? V současné době se v historickém centru italského města Modena staví nová futuristická budova muzea sportovních vozů značky Ferrari. A děje se tak právě podle původních návrhů architekta Jana Kaplického.

Jan Kaplicky - nová ikona

Jan Kaplicky - nová ikona

Medializované působení původem českého architekta Jana Kaplického v Česku v rámci jeho práce na prosazování svého vítězného projektu nové budovy Národní knihovny, s tím spojené podivnosti na magistrátu Prahy a náhlé úmrtí Jana Kaplického, to vše vytváří kolem tohoto světoznámého tvůrce auru osudovosti. Jméno Jan Kaplický se v tu chvíli stává značkou, která láká developery, marketingové specialisty a nebo i filmové tvůrce. Náhle je o Kaplického zájem. Pokud se nejedná pouze o snahu komerčně využít jeho jméno, pak je to jen dobře: pražská galerie DOX připravila právě probíhající výstavu Jan Kaplický - vlastní cestou, která potrvá až do 2.srpna 2010.

Venkovská usedlost za 34 miliónů? Podívejte se

Venkovská usedlost za 34 miliónů? Podívejte se

Komfortní bydlení na venkově se stává jedním z nejvýraznějších trendů současnosti. Kromě odvahy odejít z města je ale potřeba také dostatečně velké finanční zázemí, jenž umožní podobný sen zrealizovat. Pojďte na návštěvu do jednoho takového rodinného sídla, kde se kromě luxusního vybavení domu nabízí i rozlehlá zahrada, bazén a pak už jen okolní lesy a louky. Pravdou ale také je, že venkovská usedlost, která je nyní k dispozici za 1,8 mil USD, se nachází na jihovýchodě USA ve státě Alabama v sousedství města Lincoln.

Luxusní bydlení na Floridě, 11 koupelen a 100 miliónů korun!

Luxusní bydlení na Floridě, 11 koupelen a 100 miliónů korun!

Tohle je investice jen pro nejbohatší – dům Casa del Leones připomíná spíš menší zámek. Takřka 20 pokojů, salónů a ložnic. Celkem 11 koupelen, vlastní kino, bazény a terasy, ze kterých je vidět atlantické pobřeží s palmami a zlatým pískem. A je právě na prodej!

Nakupujete design? Znáte Red dot design award? Ne?

Nakupujete design? Znáte Red dot design award? Ne?

Když nakupujete bytového vybavení, doplňky, nábytek nebo třeba elektrospotřebiče, tak se můžete setkat s celou řadou informací vylepšující image daného produktu. A zejména u tzv. designové zboží je snadné narazit na to, že je držitelem nějakého ocenění, že vyhrálo nějakou takzvaně "prestižní" cenu za design. Pokud vás to zaujme, pak se ale vždy ptejte KDO tu cenu uděluje. Mnohdy to totiž dělají samy výrobci. Znáte Red dot design award? Tak ale právě tohle ocenění je opravdu "prestižní" a letos ho získal ateliér ADR za stolový systém WOT.

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Zatím bez komentáře

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Amarylis

Amarylis

Pochází z jižní Ameriky a do Evropy se dostala na konci 17. století. Tato rostlina, která patří mezi cibulovité, je...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 465 aktivních uživatelů 73 149 témat)

Poslední příspěvky

aprill1
od: aprill1 | 01. 10. 2016, 07:25

Krásné sobotní ráno. Copak se to děje, že to ta... Číst

kvetinka272
od: kvetinka272 | 30. 09. 2016, 20:52

I když se blíží čas plískanic, stále mi na zahr... Číst

kvetinka272
od: kvetinka272 | 30. 09. 2016, 20:35

Dnes byl opravdu nádherný den [attachment=4:4... Číst

jitrk
od: jitrk | 30. 09. 2016, 19:20

To ne, Balerina Dreams je menší a tmavší. Tu má... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist