Living > Inspirace > Výjimečné bydlení > Rekonstrukce pražské vily z 30. let. Elegantní kuchyně i koupelna evokují dobu jejího vzniku

Rekonstrukce pražské vily z 30. let. Elegantní kuchyně i koupelna evokují dobu jejího vzniku

8. 3. 2016 | Výjimečné bydlení

Rekonstrukce čtyřposchoďové vily z 30. let na Praze 6 si žádala mimořádně citlivý přístup. Přáním klienta bylo vytvořit originální a zároveň moderní interiér inspirovaný dobou jejího vzniku. Prohlédněte si vizualizace kuchyní a hlavní koupelny.

Ve velkém domě se nachází hned několik koupelen. Koupelna je rodičů slouží jako hlavní, a proto by měla splňovat různé možnosti relaxace. Z toho důvodu je v ní umístěna i parní lázeň a sprcha s tryskami. Součástí vybavení jsou dvě umyvadla, toaleta a bidet.

Architekti ze studia Fusion, Design & Fengshui na stěny a podlahu zvolili nadčasové velkoformátové obklady. Podlahu a niky pokrývají dlaždice hnědozlatavém odstínu, který krásně vynikne v ploše a kontrastuje se světlými stěnami. Na stěny byla použita velkoformátová imitace mramoru. Čelní stěnu koupelny, kde je umístěna parní lázeň a sprcha, doplňuje svými obrazci nádherná italská mozaika.

Kuchyně reprezentativní i užitná

V domě se nacházejí dvě kuchyně. Jedna se nachází ve spodním patře domu a je určena pro „velké vaření", na party a jako přípravna. Proto je navržena velmi jednoduše a prakticky, nicméně i v sobě nese ducha třicátých let, jež evokuje oblý roh a prosklená vitrína, které nápadně připomínají kredence našich babiček. Na čela skříněk byla zvolena lesklá MDF deska v barvě něžné barvě slonové kosti. Zakomponované je i malé sezení pro malé svačiny.

V prvním patře je kuchyň součástí obytného prostoru. Neplánuje se v ní velké vaření a vzhledem k umístění ladí s ostatním interiérem domu, proto na ní pozorujeme jistou zdobnost. Kuchyň zaujme ozdobnými sloupky a úzkými rámečky na dvířkách. Nádech luxusu jí dodává tři centimetry silná pracovní deska ze žuly, která je protažena i na stěnu, kde slouží jako obložení. Designový odsavač par značky Elica Jasmine, který byste si na první pohled spletli s něžnými lustry, s ní tvoří jedinečnou souhru. Materiál dvířek kuchyně je kombinací dýhy barvy krémového dubu a laku Coffee Black.

Autorem textu a vizualizace je Fusion, Design & Fengshui

Dále čtěte

Rekonstrukce koupelny

Rekonstrukce koupelny

Mezi části bytu nebo rodinného domu, které nejčastěji volají po přestavbě, rekonstrukci nebo alespoň modernizaci, patří zcela určitě koupelny. Zvlášť markantní je to ve starších bytech a domech. Umíte si vybrat? Není toho málo: víte jak funguje termostatická baterie, jaká by měla být dlažba, obklady,zvolíte keramické umyvadlo? Láká vás akrylátová vana, sprchová kabina, potřebujete nové rozvody...

Realizace obývacího pokoje – jak to dělají profesionálové

Realizace obývacího pokoje – jak to dělají profesionálové

Pro mnoho lidí obývací pokoj znamená místo, kde je sedací souprava a televize. S tím můžeme souhlasit. Prostor však není jen místem, kde se setkává rodina, odehrávají se zde také schůzky s přáteli a proto kromě funkčnosti nesmíme zapomínat i na estetické hledisko. Obývací pokoj je tedy sedací souprava, televize a dekorace, kterými můžeme myslet například koberce, záclony a závěsy, nábytek.

Z rovinatého plácku vznikla členitá zahrada v japonském stylu. Výsledek předčil očekávání

Z rovinatého plácku vznikla členitá zahrada v japonském stylu. Výsledek předčil očekávání

REALIZACE Rodinný domek na Praze-Západ se pyšní 1600 m2 velkým pozemkem. Architekti z Fusion Design dostali za úkol jak realizaci domu, tak založení zahrady inspirované Japonskem a českým lesem. Tuny navezené zeminy proměnily rovinatou plochu kolem domu k nepoznání.

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Zatím bez komentáře

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Dymnivka

Dymnivka

Masitými výhony a dělenými listy velmi nápadná trvalka. Květy přes bílou, žlutou a růžovou barvu až po modrou s nápadnými...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 464 aktivních uživatelů 73 149 témat)

Poslední příspěvky

jitrk
od: jitrk | 28. 09. 2016, 20:20

Ahojte, nepoznali byste někdo tuhle fuchsu? Vyk... Číst

PacAPusu
od: PacAPusu | 28. 09. 2016, 20:02

rozhodně není problém zařídit doma kancelář, vy... Číst

PacAPusu
od: PacAPusu | 28. 09. 2016, 19:58

já bych se toho nebála... nemyslím si, že rekla... Číst

kvetinka272
od: kvetinka272 | 28. 09. 2016, 18:14

Bibi, já neumím odpočívat Dnes jsem kompletn... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist