Living > Inspirace > Výjimečné bydlení > Kingdom Tower: nová nejvyšší budova světa bude měřit přes kilometr

Kingdom Tower: nová nejvyšší budova světa bude měřit přes kilometr

15. 8. 2011 | Výjimečné bydlení

Novou nejvyšší budovou světa se má stát mrakodrap Kingdom Tower (Královská věž), jehož výška by měla přesáhnout doposud nepokořených 1000 metrů. Dosavadní prvenství drží dubajský mrakodrap Burdž Chalífa s výškou 828 metrů. Stavba Kingdom Tower by tedy měla vyhrát souboj o nejvyšší budovu na světě o téměř 200 metrů.

Mrakodrap bude centrem celého městského komplexu
Budova Kingdom Tower, jejíž výstavba by měla podle plánu vyjít na téměř 20,8 miliardy korun, bude postavena v saúdskoarabské oblasti Džidda poblíž Rudého moře. Mrakodrap by se měl stát centrálním architektonickým bodem plánovaného nového městského komplexu s názvem Kingdom City, který by měl být vzdálen pouhých 70 kilometrů od nejposvátnějšího místa islámu, tedy od Mekky.

Multifunkční Kingdom Tower s luxusním hotelem i vyhlídkou
Mrakodrap Kingdom Tower
navrhlo architektonické studio Adrian Smith + Gordon Gill Architecture a jeho dokončení je naplánováno do roku 2016. V budově by se mělo skloubit hned několik funkcí. Půjde o spojení soukromých a komerčních prostor, v nichž bude možné nalézt luxusní hotel Four Seasons, kanceláře, apartmány i byty k pronajmutí. Pyšnit se ovšem bude moci také nejvýše položenou vyhlídkovou terasou na světě, která bude situovaná do výšky téměř neuvěřitelných 610 metrů. Původně měla ovšem terasa sloužit jako přistávací plocha pro helikoptéry.

Královská věž bude mít nejméně 200 pater
Konečná výška nejvyšší budovy světa zatím není známa, jisté ale je, že se v ní bude nacházet minimálně 200 pater. Nynější nejvyšší budovu světa Budrž Chalífa tak Královská věž překoná ještě nejméně o 50 pater, které bude obsluhovat 59 výtahů a 12 eskalátorů. Výtahy, které povedou k vyhlídkové terase přitom pojedou rychlostí 10 metrů za sekundu neboli 35 kilometrů v hodině a to v obou směrech.

Vzhled Kingdom Tower má znázorňovat růst
Design mrakodrapu Kingdom Tower kombinuje vysoce technické a organické prvky. Štíhlá a lehce asymetrická konstrukce má evokovat svazek listů rostoucích od země směrem k nebi. Symbolika růstu je více než jasná, Královská věž má být chápána jako základ a příslib okolního rozvoje. Vzhled budovy by měl také zapadat do kulturního prostředí Saudské Arábie a zároveň znázorňovat kultivování současného designu výškových budov.

Čtete také:

- Neobvyklé bydlení: Rozevlátá budova On the Flight Of Birds/ Při letu ptáků

- Capital Gate je  novou nejšikmější budovou na světě!

- Futuristická vinice Chateau Cheval Blanc

Klára Beščecová
Foto: Skyscrapercity.com, Home-designing.com

Dále čtěte

Villa Vojanka: Moderní terasový dům v pražských Košířích

Villa Vojanka: Moderní terasový dům v pražských Košířích

Majitelé původní pražské vilky, které byla situována do příkré stráně, se před více než pěti lety rozhodli pro razantní změnu svého bydlení. Starý dům nechali strhnout a na jeho místě nechali postavit zcela nový. V poměrně nedobře dostupném terénu se jim s pomocí architektům ze studia Hnilička Císler Architekti podařilo vytvořit jedinečný moderní dům hned se čtyřmi byty a několika terasami.

Hotel Marqués de Riscal  - rozevláté stuhy v obležení španělských vinic

Hotel Marqués de Riscal - rozevláté stuhy v obležení španělských vinic

Stavba na první pohled připomíná zamotané stuhy, do nichž se zlehka opírá vítr. Ve skutečnosti se však jedná o velmi odolnou a stabilní budovu, jejímž autorem je věhlasný kanadský architekt Frank Owen. Pojďte s námi nakouknout do rozličných zákoutí tohoto architektonického unikátu...

V Polsku bude stát nejužší dům na světě

V Polsku bude stát nejužší dům na světě

Už brzy to nebude jen Amerika nebo Spojené Arabské Emiráty, kdo bude vlastnit nějaké prvenství v architektonických unikátech. V Polsku se totiž chystá projekt s názvem Keret House - tedy nejužší dům, nebo lépe řečeno domeček na světě.

Nejpodivuhodnější domy světa

Nejpodivuhodnější domy světa

Každý z nás je originál a někteří více než jiní touží dát tuto skutečnost světu jasně najevo. A nejde jen o extravagantní účes, výrazné tetování nebo o oblečení od předních módních návrhářů. Svou jedinečnost můžete ostatním prezentovat například také domem, v němž se rozhodnete bydlet. A jak tedy mohou takové podivuhodné budovy světa kupříkladu vypadat?

Central Park Praha  - originální bydlení v Praze

Central Park Praha - originální bydlení v Praze

Dostala jsem pozvánku na prohlídku bytů v Central Parku. Už jsem se těšila na cestu do Ameriky, i když část mého soudného já mne nabádala k pečlivějšímu pročtení pozvánky. A opravdu! Central Park je na Žižkově a šance na koupi bytu tamtéž se rychle zmenšuje. Tak se pojďte podívat, zda je to váš šálek čaje.

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Od: Jarda, 16. 8. 2011

    jak hluboko zapuštěné základy to asi má?

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Dymnivka

Dymnivka

Masitými výhony a dělenými listy velmi nápadná trvalka. Květy přes bílou, žlutou a růžovou barvu až po modrou s nápadnými...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 464 aktivních uživatelů 73 149 témat)

Poslední příspěvky

jitrk
od: jitrk | 28. 09. 2016, 20:20

Ahojte, nepoznali byste někdo tuhle fuchsu? Vyk... Číst

PacAPusu
od: PacAPusu | 28. 09. 2016, 20:02

rozhodně není problém zařídit doma kancelář, vy... Číst

PacAPusu
od: PacAPusu | 28. 09. 2016, 19:58

já bych se toho nebála... nemyslím si, že rekla... Číst

kvetinka272
od: kvetinka272 | 28. 09. 2016, 18:14

Bibi, já neumím odpočívat Dnes jsem kompletn... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist