Re: Prosba o zasah ve Stavba a dum
od: Palmik v 23. 5. 2012
Prosim o smazani uzivatele vcetne jeho prispevku - double nick + pouziva me fotky -
Dik
- Velikost písma +
Vánoce se blíží. Kromě pohody a odpočinku v rodinném kruhu jsou ale také spojeny s něčím úplně opačným – s vánočním úklidem. Jestli patříte k těm, kterým jen pomyšlení na něj zvedá tepovou frekvenci a naopak sráží dobrou náladu, zkuste se na něj letos podívat jinak. I vánoční úklid může být tím, na co se budete příští rok těšit. Tedy minimálně na jeho výsledek.
Nadechněte se a pojďte do toho. Pokud budete k úklidu přistupovat s odporem, výsledkem bude pouze delší doba jeho trvání anebo občas zapomenutý utřený prach na skříňce, chuchvalce v posledním rohu ložnice nebo stále zašedlá vana. Když už se do něčeho pouštíte, jděte do toho naplno.
Zbytečně se nenuťte, pokud se vám do něj opravdu hodně nechce. Do Vánoc času dost. Zároveň ale pamatujte na to, že čím dřív, tím lépe. Ve věci jménem vánoční úklid platí stará česká moudra více než kdy jindy. Takže nezapomeňte, že co můžete udělat dnes, je lepší neodkládat na zítřek.
Vánoční úklid po kouskách
Nechcete-li vánoční úklid uchopit jako program na celý víkend, který je navíc jak naschvál plný sluníčka, uklízejte postupně každý večer, když se vrátíte z práce. Hodinka denně od pondělí do pátku musí stačit. Jeden den si vytyčte na koupelnu, vydrhněte vanu a umyvadlo, utřete poličky, vydezinfikujte záchod a vytřete podlahu.
Nezapomeňte na schovaná místa za pračkou nebo za umyvadlem, jednou za rok jim pozornost zkuste věnovat, ať se vám tam nehromadí špína, prach, zbytky pracích prášků a s tím vším i nebezpečné bakterie. Když uvidíte, co všechno se v takových zákoutích skrývá, budete tam uklízet častěji než jen o Vánocích.
Vyhoďte nenošené věci a vysajte i pod postelí
Další den můžete věnovat ložnici. Utřete prach, vyvětrejte peřiny i matrace, vysajte pod postelí a za skříňkami. Konec roku je výborným časem k bilancování, vyházejte proto oblečení ze skříně, a to, co jste na sobě měla naposledy před dvěma lety, nekompromisně vyhoďte. Šance, že si na sebe takové oblečení vezmete znovu, je opravdu mizivá, přiznejte si to.
Pokud vám připadá vyhození věcí do kontejneru příliš drastické, obvolejte kamarádky. Poraďte jim, ať i ony začnou s revizí šatníku a pak se všechny sejděte. Džíny, které nemůžete dopnout, možná dopne vaše kolegyně z práce, a na oplátku vám dá svetr, který na ní zbytečně plandá.
Pokud se vám ale nechce ani do tohoto, odneste věci na charitu. Vaší skříni se uleví, a navíc uděláte dobrý skutek. A ty přece k Vánocům patří.
Uklízejte vánočně v průběhu celého roku
Další večery si vytyčte na obývací pokoj, předsíň a kuchyň. Tu si nechte až nakonec. Pokud se do vánočního úklidu pustíte s vervou, za jednu hodinku denně pětkrát týdně máte byt jako ze škatulky. A příště zkuste uklízet v průběhu celého roku. Dejte si tu práci a vysajte za skříněmi a pod postelí pokaždé, když projíždíte s vysavačem kolem. To, že špínu nevidíte, neznamená, že tam není.
Další inspirace nejen pro vánoční úklid ve článku Jakou chcete ložnici? Vyvarujte se chyb!
Martina Tlachová
Foto: ehow.com, realsipmle.com, badassdave.com, treehugger.com
Jste-li právě v půlce vánočního úklidu, je nejvyšší čas jej dokončit. Pokud se vám podařilo uklidit ložnici, která vydrží uklizená nejdéle, nachystat šatní skříň na nové kousky, které na vás budou čekat pod stromečkem, vrhněte se i na zbytek bytu. Obývací pokoj si úklid zaslouží především proto, že se stane centrem vánočního dění. A zásluhu kuchyně snad ani nemusíme připomínat.
Vánoce jsou svátky klidu a míru. Taky každý rok přemýšlíte, kdo tohle přirovnání vymyslel? Uklidit, napéct cukroví, koupit stromeček, nazdobit jej, upéct kapra a v neposlední řadě sehnat dárky. Jak tohle všechno stihnout, máte-li ještě chodit do práce? Že byste si potřebovala vzít volno už měsíc dopředu? Ale ne, všechno se dá stihnout. Když se chce.
Už jste zapomněli na maratón nakupování, pečení a úklidu? Pokud vás rady o vánočním a novoročním úklidu nepřesvědčily, nezoufejte, i pro vás existuje řešení – paní na úklid. Udělejte si příjemný víkend, odjeďte na chvilku z ruchu velkoměsta například do hor nebo na chalupu a buďte si jistí, že se vrátíte do domácnosti jako ze škatulky. Těch pár stovek za to stojí.
Centra měst i menší uličky se v průběhu prosince halí do vánočního hávu. Pokud na ně nenapadá sníh, rozsvítí se alespoň tisícem žárovek. Procházka takovým večerním městem pak dokáže navodit dokonalou vánoční atmosféru. Proč si podobně neozdobit i dům? Navoďte si atmosféru nejen zevnitř, ale i zvenku!
Vánoční výzdoba je v prosinci "povinná", jak si tedy domov zútulnit? Věnec na stůl a svícen za okno nestačí, zkuste si s výzdobou trošku pohrát a zahalte byt do vánočního hávu letos i trochu jinak. Tady je malá inspirace.
Chcete své blízké překvapit? Upečte nový druh cukroví. K perníčkům, prackám, lineckému cukroví a marokánkám tak může přibýt něco, na co nalákáte hlavně děti. Rovnou jim nabídněte, že si můžou cukroví i samy upéct.
Vánoce jsou pro většinu z nás spojené nejen s nákupem dárků a vánočním stromkem, ale také se štědrovečerní večeří, ke které patří kapří maso. Zkuste ale udělat výjimku a připravte si už v tomto adventním čase pokrm z ryby tak tradiční, jako klasické české knedlíky. Pochopitelně mluvíme znovu o rybě jménem kapr. Během necelé půl hodiny ho můžete připravit třeba v zeleninové krustě! Je to lahodné, snadné a zdravé. Stačí sledovat video!
inspirace, rekonstrukce snadno a rychle, jak se staví sen, recepty, koupelna, kuchyně, kuchyň, rekonstrukce koupelny, tipy a trendy
Poradna Czech Deco Team
Odpovídá: CzechDecoTeam
Dobrý den, chystáme se přistavět garáž k rodinnému domku, potřebujeme k tomu stavební povolení, nebo stačí jen ohlášení. Děkuji za odpověď. Denisa
5. 12. 2011
od: Palmič v 23. 5. 2012
To Palmic, to ze ze sebe delat trapaka mi nevadi, ale zacina mi vadit, ze pouzivas me fotky za Tve. Takze si bez i s tema Tvyma ostatnima trapnyma nickama nekam .
Bez se radsi starat o skutecnou Rujnu co mas Ty a ...
od: Palmik v 23. 5. 2012
Prosim o smazani uzivatele vcetne jeho prispevku - double nick + pouziva me fotky -
Dik
All inclusive 8-mi denní dovolená ve 4 hvězdičkovém hotelu v Marsa Alam. Od Cestuj.cz navíc zdarm...
Nejdrsnější komik současnosti se vrací s další kontroverzní komedií, která si utahuje z tyranů, d...
V novém iMOTORu se podívejte na test Range Roveru Evoque a přečtěte si o BMW M135i.
Po 24 hodinách na Ringu dojel na prvním místě, napříč kategoriemi na třicátém. Pilotoval ho i vít...