Living > Ostatní > Vánoce > Sváteční atmosféru podtrhnou moderní svícny

Sváteční atmosféru podtrhnou moderní svícny

4. 12. 2013 | Vánoce

Čas v období vánočních svátků si už nedovedeme představit ani bez vánočního stromečku, adventního věnce a různých dekorací, stejně jako bez svíček a jejich mihotavých světélek. Ty přinášejí do atmosféry těchto dní pravou vůni vánoc. Často přemýšlíme, kam je umístit, aby pěkně působily a hlavně aby stály na bezpečném místě.

Správným řešením pro umístění svíček všech tvarů, barev, velikostí i vůní jsou svícny. Postupem času dostal i vzhled svícnů velmi neotřelou a moderní podobu. V současné nabídce jsou nejrůznější sady i celé kolekce svícnů, k nimž je možné zakoupit rovnou i vhodné svíčky.

Materiály používané na výrobu současných svícnů jsou opravdu různorodé. V tomto směru se můžeme setkat se svícny z chromu, oceli, leštěné nerezové oceli, průmyslově vyráběného skla, ručně foukaného skla, plastu, keramiky. Materiálů využívaných k výrobě svícnů je nespočet a ještě více je na našem trhu druhů svíček. 

Nepřehlédněte! Super fotogalerie vánočních dekorací!

Svícny mohou být i ukázkou dokonalé ruční kovářské práce. Každý kus je v takovém případě originál, který navodí atmosféru dávných rytířských sálů, které bývaly osvětleny pouze plameny v krbu a světly svíček a loučí. 
Nepravidelný cínový svícen může připomínat o vánocích oblíbený staročeský zvyk odlévání olova. I takovéto svícny jsou originální ruční prací.

Navíc svícny jsou skvělou příležitostí pro vytvoření okouzlujících vánočních dekorací. Ačkoli svícen může být každý rok použit stejný, dekorace na něm je možné podle příležitosti obměňovat. Díky svícnu budou svíčky v aranžmá ve správném rozestupu a sváteční výzdobu nebude ohrožovat tekoucí vosk. Pro vzájemnou vzdálenost svíček od sebe je vhodná jako minimální vzdálenost na dva prsty vedle sebe. Přímo nádherné vánoční aranžmá vytvoříte s využitím svícnu, když do zelené aranžovací hmoty vypícháte zelené větvičky jehličnanů a přidáte několik rudých růží a malých skleněných kouliček. K dotvoření zátiší, které má ve výsledku působit jako celek, můžete použít červené větvičky svídy krvavé anebo šlahouny zeleného břečťanu. Při tvorbě aranžmá zakomponovaného do svícnu musíte mít na paměti, že zpracovávané materiály nesmí být v žádném případě umístěné bezprostředně nad plameny svíček, neboť by mohly vzplanout.

Hotové aranžmá postavte v blízkosti svícnu anebo jen na stejný stůl a uvidíte, jak se atmosféra v místnost rázem promění, jakmile na svícnu zapálíte svíčky.  

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: amara.co.uk, etsy.com, contemporist.com, houzz.comhouzz.com, trendir.com, tiredtwang.blogspot.com, decorationchannel.com, site.inmod.com, jossandnain.com, haighthippy.blogspot.com, theluxhome.com, design-milk.com, mocoloco.com, bonluxat.com, designboom.com, koolpartyrentals.com, weddingwire.com, switchedonset.com, chictip.com, tamarindweddings.com, seasonslv.com, save-on-crafts.com 

Dále čtěte

Dekorace na vánoční stůl

Dekorace na vánoční stůl

Jakmile vyjde první štědrovečerní hvězda, může se rodina dychtivě usadit k připravenému stolu. A není se co divit, po celodenním půstu, v touze zahlédnout zlaté prasátko jistě vyhládne. Aby byla vánoční atmosféra dokonalá, nesmí proto strádat ani výzdoba štědrovečerní, sváteční tabule.

5 tipů na snadné vánoční dekorace

5 tipů na snadné vánoční dekorace

Vánoční stromek bývá během svátků ve většině domácností po celém světě vrcholem slavnostní vánoční výzdoby. Jenomže pro dokonalou vánoční atmosféru v celém domě, či bytě vám pouhé nazdobení stromku zkrátka nestačí. To pravé vánoční kouzlo dokáže navodit jen vánoční aranžmá pomocí dekorací. Máme pro vás 5 tipů na snadnou a zároveň originální vánoční výzdobu.

Navoďte si romantickou vánoční atmosféru

Navoďte si romantickou vánoční atmosféru

Období, kdy nad krátkými dny přebírá svou vládu stále více noc, kdy se na zem snáší těžké vločky a pokrývají přírodu uloženou k zimnímu spánku, kdy jsme více, než kdy jindy unavení a raději, než výlety a touláním se městy trávíme čas doma s rodinou nebo partnerem, nebývá pro všechny zrovna oblíbené. Ale i v zimním čase najdete spoustu krás. Umíte si představit něco hezčího, než pozorovat poletující sníh přes okno, na nějž vám namaloval svůj vzkaz Mrazík a u šálku horkého čaje nebo svařeného vína relaxovat při mihotavém světle svíček s tím, kdo je vám nejbližší? Užijte si nejen vánoční atmosféru za pomoci královny zimní noci – svíčky.

Čas svíček a svícnů - nechte se okouzlit

Čas svíček a svícnů - nechte se okouzlit

Krátké dny, dlouhé večery – zimní čas a vánoční čas. Zapalování svíček k němu patří, ať už v nich vidíte pradávnou symboliku, nebo si prostě jen chcete zkrášlit byt a dům. Než postavíte svícen na stůl, připomeňte si, co který znamená. Pak už je jen na vás, jak si světýlky vyzdobíte byt.

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Zatím bez komentáře

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Koniklec

Koniklec

Nápadné květy v bílé, růžové a nejčastěji fialové barvě. Zajímavě členěné listy, působivé ochmýřené nevšedně vypadající...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 460 aktivních uživatelů 73 145 témat)

Poslední příspěvky

Bibi53
od: Bibi53 | 25. 09. 2016, 13:18

Ahoj v neděli , krásné počasíčko i u nás! Apr... Číst

kvetinka272
od: kvetinka272 | 25. 09. 2016, 11:48

Přeji pěknou sluníčkovou neděličku U nás byl... Číst

michalnet
od: michalnet | 25. 09. 2016, 10:07

zdravím chci se zeptat jde o dum cca 6 let star... Číst

aprill1
od: aprill1 | 25. 09. 2016, 08:30

Krásnou neděličku přeju....u nás opětně nádhern... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist