Living > Ostatní > Vánoce > Exteriérové vánoční osvětlení

Vánoční venkovní osvětlení pro sváteční atmosféru

16. 12. 2014 | Vánoce | Zuzana Bohdalová

Chtěli jste si vyzdobit vánočními dekoracemi a svíčkami dvorek svého domu, zahradu kolem, jen svůj dům nebo jeho část? Vánoce jsou skvělou příležitostí dát průchod své kreativitě. Můžete se při dekorování vašeho domu vybouřit a zároveň uvolnit tenzi z předvánočního shonu a nákupů.

Začněte naplánováním podoby výzdoby. Určete si styl, ve kterém chcete, aby se výzdoba ubírala. Chcete jednobarevné nebo vícebarevné svíčky? Budete se ubírat retro stylem přírodní dekorace, umělým sněhem nebo spíše výzdobou s americkým puncem Santa Clause, sobů a Coca Coly? Záleží na vás. Při výběru svíček dbejte na to, aby byly určené pro venkovní umístění, tedy aby byly odolnější vůči mrazu a vlhku. Tyto typy jsou dražší než interiérové svíčky. Další podmínkou vánočního osvětlení kolem vašeho domu je dostatečně silný elektrický zdroj. Nechcete si přece Vánoce „zpříjemňovat“ pravidelným znovu nahazováním pojistek a jističů!


Obzvláště efektivně vypadá vánoční výzdoba, která využívá reálného prostoru kolem domu. Když decentně svíčkami omotáte strom nebo dva před svým domem z vaší zahrady bude dýchat neuvěřitelná vánoční atmosféra. Na jehličnaté stromy můžete přidat trochu umělého sněhu, pokud zrovna není ten přírodní. Další možností jsou ploty nebo střecha vašeho domu, to vše jsou prostory, které můžete různě využít. Na druhou stranu pamatujte, že i méně je někdy více. Určitě v množství exteriérového vánočního osvětlení nechcete konkurovat Santově vánoční vesničce, ani místnímu cirkusu, takže všeho s mírou.


Často pomůže si dopředu stanovit nějaké téma, kterého se budete držet. V případě, že zvolíte blikající svíčky kolem domu, nastavte je tak, aby blikaly všechny zároveň, a ne postupně. Světelnou diskotéku nechce místnímu hudebnímu klubu. Skvělý efekt má umístění vašeho vánočního stromečku viditelně do okna, můžete na něj taktéž umístit svíčky. Uvidíte, jak budou sousedé dojatí.

Zuzana Bohdalová
Foto: homedit.com, freshome.com, xmasyardart.com, publicdomainpictures.net, decoholic.org, bents.co.uk, sharingmantra.com, prweb.com, lambertslately.com, outdoorlightingnashville.com, etsy.com, silverparrotdesigns.blogspot.com, princeofpetworth.com, grandentrancedesign.com, furniture.trendzona.com

Dále čtěte

Vánoční recepty: Perníčky

Vánoční recepty: Perníčky

Budete letos péct, nebo jste se rozhodli, že si tentokrát cukroví objednáte z oblíbené pekárny? Ať už je to jakkoliv, perníčky by na vánočním stole rozhodně neměly chybět a co je hlavní, při jejich zdobení zabavíte i děti.

Vánoční věnce a věnečky na stůl i na dveře

Vánoční věnce a věnečky na stůl i na dveře

Vánoce máme všichni spojené s určitým stylem a typem dekorací, k těm nejčastějším patří věnce. Můžeme je dnes běžně nakoupit v nejrůznějších podobách anebo si je vlastnoručně vyrobit.

Vánoční dekorace ze šišek

Vánoční dekorace ze šišek

Vánoce, to je čas zdobení, dekorací, stromků a také symboliky. I šišky mají svůj typický význam v tradiční vánoční terminologii. A protože jsou stejně jako ovoce symbolem počátku nového života, využívají se ve vánočních dekoracích velmi hojně. Nejedná se o plody, nýbrž o zdřevnatělá květenství jehličnatých stromů.

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Zatím bez komentáře

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Platan

Platan

Mohutně opadavé stromy s borkou na kmenech charakteristicky se odlupující, koruna rozložitá, listy velké, střídavé...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 462 aktivních uživatelů 73 147 témat)

Poslední příspěvky

Julie1234
od: Julie1234 | 26. 09. 2016, 17:22

Dobrý den, na http://www.homezin.cz/media/jak-u... Číst

Ricchochet
od: Ricchochet | 26. 09. 2016, 17:12

Dobrý den, koupili jsme dům se starším kotlem a... Číst

Requied
od: Requied | 26. 09. 2016, 17:07

nedovedu si představit kombinaci křídlové brank... Číst

pafas
od: pafas | 26. 09. 2016, 15:07

Ano, i nad touto variantou jsem uvažoval. Vzhle... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist